Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Sayfa başına git

Sayfa başına git

18 Ocak 2014 HOT STUFF

Motorola Moto G


Motorola Moto G

Google seni elde etmek için sahip olduğu bir çok yöntemin yanına; 4,5 inç, 720p ekranlı, dört çekirdekli ve 180 dolarlık ucuz bir silah daha ekliyor.

Hızlı
Birçok ucuz telefon ve tablet, maliyetleri kontrol altında tutmak için, tarihi geçmiş veya geçmek üzere olan parçaları kullanıyor. Moto G ise, HTC One Mini ve Galaxy S4 Mini’de de kullanılan, Snapdragon 400 işlemci ve Adreno 305 grafik yongasını, 1 GB bellek ile desteleyerek günceli yakalıyor. Snapdragon 400, 4G uyumlu ama LG’nin Nexus 4’deki hamlesine benzer bir şekilde, bu yetenek Moto G’de de törpülenmiş.

Havalı
Bu fiyat seviyesinde bir telefonun, benzerleri gibi çirkinler ordusuna katılması beklenir ama Moto G, burada da şaşırtıyor. Elbette sahibini, 1080p’lik Android büyükleri gibi, inceliğiyle ve inanılmaz tasarımı ile böbürlendiremeyecek ama 1280×720 çözünürlükteki ekranının piksel yoğunluğu, iPhone 5s’inkinden fazla ve köşelerinin kalınlığı sadece 6 mm. Köşelerdeki bu incelik, telefonun kalanındaki hantal havayı, başarıyla dağıtıyor.

Kıt hafızalı
Google, Nexus 4’te olduğu gibi Moto G’de de, microSD desteği olmayan 8 ve 16 GB’lık depolama seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Anafikir, her şeyini Google’ın devasa bulut servislerinde tutmanı sağlamak: Müzikler Play Music’te, dosyalar Drive’da, fotoğraflar Picasa’da… Cazibeyi de artırmak için kullanıcıların önüne, iki yıl geçerli 50 GB’lık bir Drive alanı atmayı ihmal etmemişler.

G’lere göre değil
‘G’ insanlarının, bu telefonla ilgileneceğini pek zannetmiyoruz. Warren G, o kadar çok paranın üstünde oturuyordur ki, o yükseklikten, telefon pazarının alt kısımlarını görmesi mümkün olmaz.

 

GALERİ

This slideshow requires JavaScript.

 

ETİKETLER


Yorumlar