Microsoft Surface Pro 3'ü tamir etmek inanılmaz zor!

iFixit ekibi, geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından tanıtılan tablet bilgisayar Surface Pro 3’ü parçalara ayrıldı.

Yeni cihazları test masasına yatıran ve tamir edilebilirlik durumlarını inceleyen iFixit ekibi, bu kez Surface Pro 3’ü ağırladı. Daha önce Samsung Galaxy S5’i de parçalarına ayıran iFixit ekibi, Surface Pro 3’ün donanımsal parçalarını açığa çıkardı.

Surface Pro 3’ü tamirinin çok zor olduğunu belirten iFixit ekibi, tableti 24 adımda açabildi. Tablete tamir edilebilirlik puanı olarak ise 10 üzerinden 1 verildi. Hatta ekip, tableti açarken ekranını da çatlattı. Surface Pro 3’ün teknik donanımı arasında Intel i3/i5/i7 işlemci, 2560x1440p çözünürlükte 12 inç ekran, Full HD video kayıt özelliğine sahip 5 MP ön ve arka kamera, 4 veya 8 GB bellek,  Surface Pen stylus kalem, 64-512 GB arası depolama alanı, microSD, USB 3.0 ve Mini Display girişler yer alıyor.

Surface Pro 3’ün olumsuz yanları arasında pilin kuvvetli bir yapıştırıcı ile sabitlenmesi, ekranın birbirine yapışık cam ve panelden oluşması, ekran çıkarımının zor olması, ekran ve pilde çok fazla yapıştırıcı kullanılması, açma işleminde çok hassas davranılması yer alıyor. Tek olumlu yanı ise SSD depolama biriminin tablete herhangi bir zarar vermeden çıkarılabilmesi.

İlgili Yazılar

Ad