CES 2016’nın en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri

turkcell

Stuff, Turkcell’in katkılarıyla CES 2016‘dan bildiriyor.

Etkinlikten haberlerin tamamını burada bulabilirsiniz.

 

CES 2016’ya damga vuran kategorilerden biri her geçen gün daha da dikkat çeken giyilebilir teknoloji oldu. Stuff ekibi olarak, ‘CES 2016 Giyilebilir Teknoloji Ödülleri’ni sizin için düzenledik. Ve işte kazananlar:

CASIO WSD-F10

Samsung ve Huawei akıllı saatlerini lüks ile donatırken Casio da ilk Android saatini tanıttı. WSD-F10 modeli, outdoor tutkunlarını heyecanlandıracak nitelikte. Bu su geçirmez saatin renkli LCD’si üzerinden her tür lokasyon ve takip verilerini görüntüleyebilirsiniz. Farklı olarak, isterseniz siyah-beyaz LCD ile değiştirebilir ve batarya ömrünü bir aya kadar genişletebilirsiniz.

Casio

WITHINGS GO

Tek bir CR2032 butonuyla Withings Go sizi 8 ay batarya derdinden kurtarıyor. Bunu süper etkili e-ink ekranı sayesinde başarıyor. Yürüyüş, koşu ve uyku gibi aktivitelerinizi takip ediyor. Su geçirmez bu cihaz, yüzerken ne kadar kalori yaktığınızı da hesaplıyor.

withinga go

MISFIT RAY

Akıllı cihazlarda stil ön plana çıkmaya başlarken Misfit yeni tanıttığı Ray ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu cihaz fiziksel aktivitelerinizi takip ediyor. Hareketsiz kaldığınızda ise titreşimli motoruyla sizi sessizce uyandırıyor ve bildirimleriyle uzun süredir hareketsiz kaldığınızı hatırlatıyor.

ray

UNDER ARMOUR HEALTHBOX

Bu cihazı taktıktan sonra tek ihtiyacınız irade gücü. Aktivite, uyku ve egzersizlerinizi ölçüyor, Bluetooth müzik kontrolü ve mesaj bildirimlerinize ulaşma imkanı veriyor.

armour

MIO SLICE

Şirket bu saati tasarlarken, PAI yani kişisel aktivite zekasına odaklanmış. Yeni bir antrenman ölçüsü olan PAI, sadece kalori yakmaktan daha fazlasını yaptığını ve daha uzun yaşamanıza yardım ettiğini iddia ediyor. Bu cihazın tasarımının arka planında da özgün bir bilim yatıyor. Ek olarak rengarenk bir kayış ve titreşimli alarma sahip.

mio

GARMIN FENIX3 HR

Halihazırda Fenix3 erkekler için tasarlanmış en iyi fitness cihazlarından biriydi ancak kalp ritmi monitörünün olmayışı büyük bir eksiydi. Bu yüzden yeni Fenix3 HR çok heyecan verici. Çünkü bir akıllı cihazın yapabileceği her şeyi yapıyor, üstüne bir de kalp ritminizi takip edebiliyor. Hem de bataryanızı yemeden.

garmin

KOPIN SOLOS

Eğer ciddi bir bisiklet kullanıcısıysanız, telefonunuzu cebinizden çıkartmakla vakit kaybetmek istemezsiniz. Bu noktada yeni Solos gözlükler yardımınıza yetişiyor. Bunları bisiklet kullanıcıları için tasarlanmış akıllı gözlükler olarak düşünebilirsiniz. Video oyunlarındaki kalp ritmi, hız, güç, tempo, mesafe ve süre gibi ölçüler Head-Up display’lere benzeyen küçük ekranında yer alıyor. Dahili mikrofon ve kulaklıkları ile de ses kontrolü sağlıyor.

KOPIN

FITKAT ULTIMO+

Ultimo+ alışık olduğumuz tüm sağlık ölçümlerini yapmasının yanında, su içmeniz gerektiğini veya ilaç saatinizin geldiğini hatırlatıyor. “Granny trackers” kategorisine giren bu cihaz, özellikle yaşlılar için büyük kolaylık sağlıyor. SOS butonu ise acil durumlarda sağlık görevlilerini haberdar ediyor. Tonton büyüklerinize göz kulak olmak için çok kullanışlı bir alet.

fitkat

FITBIT BLAZE

Sağlık cihazları üreten Fitbit, CES 2016’da ilk akıllı saatini tanıttı. Mart ayı sonunda 199 dolardan başlayan fiyatlardan satışa çıkacak olan saat, Fitbit’in konseptiyle uyumlu olarak kullanıcısının egzersiz düzenine odaklanıyor ve kalp ritmini takip ediyor.

fitbit blaze

HEXOSKIN SMART SHIRT

Sporunuzu takip etmek için üretilen tek cihazların akıllı saatler olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. CES 2016’da tanıtılan Hexocin tişört hem bu işi yapabiliyor hem de çamaşır makinesinde yıkanabiliyor. Kalp ritmi ölçümüne ek olarak, nefes alışlarınızı ve attığınız teri ölçüyor.

hex

İlgili Yazılar

Ad