İnceleme: Super Mario Run

Mario mobil üzerinden bomba gibi geri döndü.

nintendo_iphone_story

Ücretsiz / iPhone ve iPad’lerde iOS 8 ve üzerinde.

Uygulama içi satın alma: 26, 99 TL

Apple’ın büyük etkinliğinde Super Mario‘yu geri getireceğini açıklamasından bu yana hepimiz heyecanla Mario oynayacağımız anı beklemeye başladık. Nintendo‘nun sunduğu oyun aslında yalnızca iPhone ve iPad için erişilebilir olmayacak. Ayrıca bu yepyeni Mario oyununu diğer mobil platformlarda da oynayabileceksiniz.

mario_run_1

Hazır ol ve başla

Mario Run’da zıpladığınız her an, ne kadar hızlı olduğunu fark edeceksiniz. Nintendo’nun 2D platform oyunu akıllı telefonlar için mükemmel bir şekilde yeniden düzenlenmiş. Büyük ihtimalle, iki saat içinde oyunu bitirebilirsiniz. Ücretsiz olarak oynayanlar, 5 dakika içinde uygulama satın alma bildirimi ile karşılaşacaklar. Bu kulağa pek hoş gelmiyor. 

mario_run_2

Ne kadar para ödememiz gerekiyor?

Şu gerçekten kaçmak çok zor olsa da söylememiz gerekiyor: Mario, bir akıllı telefon uygulamasına göre pahalı. Ücretsiz olarak indirdiğiniz oyundaki uygulama içi satın almalar 26,99 TL olarak belirtiliyor. Bir kez satın aldıktan sonra tüm oyuna sahip oluyorsunuz. 

Bir Galaksi gibi güzel

En güzel yanlarından biri, Run versiyonu tıpkı Super Mario World ya da Galaxy gibi aynı baş döndürücü heyecanı hissettiriyor. Özellikle de pembe, mor ve siyah altınlara zıpladığınızda heyecanınız da tıpkı eski günlerdeki gibi artıyor. Her Mario oyununda olduğu gibi sizi hemen bağımlısı yapacak. Oyunu tamamlasanız bile tekrar oynamak ve bu kez daha iyi sonuçlar çıkarmak isteyeceksiniz. Pause yapmak ve bloklara oklar atmak gibi yepyeni özelikler de oyuna çılgınlık katıyor. 

mario_run_3

Super Mario Run’da yeni bir koleksiyon bölümü de var.

İnternet yoksa oyun da yok

Eğer mobil internet ya da Wi-Fi’ya bağlı değilseniz, yeteneklerinizi kullanamayacaksınız. Mario Run yalnızca internet bağlantısıyla çalışıyor. 

mario_run_4

SONUÇ

İnternet zorunluluğu dışında, Nintendo, Super Mario Run ile adeta akıllı telefonlara smaç attı. Yeni Worlds isimli bölümleri açıp yeni dünyalar, karakterler ve mücadeleler keşfettikçe saatlerce takılı kalacağınız bir oyun olacak. 

mario_run_5

STUFF GÖRÜŞÜ: iPhone’lar için çok güzel bir Mario oyunu. 

İyi yanlar: 

Çok sıkı bir Mario oyunu

Tek elle kontrol sunuyor

Muhteşem Ninty grafikleri

Kötü yanlar:

Offline oynama seçeneği yok

Bir uygulamaya göre fiyatı yüksek

İlgili Yazılar

Ad