Resident Evil 7: Biohazard’da sizi neler bekliyor?

Resident Evil 7: Biohazard, 24 Ocak’ta oyunseverlerle buluştu ve 2017’nin ilk en iyi ve korkutucu oyunu olma ünvanının da sahibi oldu. Biz de oyunla ilgili kafanızdaki soru işaretlerini giderecek haberimizle karşınızdayız.

İsim ve değişiklikler

Camcom’un uzun zamandır hayatımızda olan hayatta kalma korku oyunu Resident Evil, ilk olarak 1996 yılında tanıtılmıştı. O günden beri seri de epey değişiklik geçirdi. Son yayınlanan Resident Evil 7 ise Capcom’un geleneksel korku ögelerine geri döndüğünü gösterdi. Oyun, seride uzun zamandır kullanılan üçüncü şahıs bakış açısını bir kenara fırlatarak size birinci şahıs perspektifi sunuyor.

Oyun ne hakkında?

Biohazard ismi yani biyolojik tehlike tanımı oyunun taslağı hakkında ipuçları veriyor. Spoiler vermek istemiyoruz ancak oyunda Ethan’ı canlandırıyorsunuz. Ethan kayıp karısı Mia’yı arayan bir adam. Bir seri teyp izleyen Ethan karısının yaşadığını düşünüyor ve cevap aramak için Lousiana’ya gidiyor. Ethan’ın arayışları onu Baker ailesine ait bir eve getiriyor. Ve onlar çok da dost canlısı insanlar değiller…

Nasıl oynanıyor? 

İlk başta da söylediğimiz gibi bu bir birinci şahıs bakış açısına sahip bir oyun. Oyunda ağırlıklı olarak keşif var. Bu da demek oluyor ki vaktinizin büyük bir çoğunluğunu bu korkutucu ev içerisinde ipuçlarını arayarak ve bulmacaları çözerek geçiriyorsunuz.

Hayatta kalmak için mücadele etmeniz gereken acımasız ve zalim caniler var. Ancak isterseniz saklanarak da istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz, ya da en azından cesaretinizi tekrar toplayana kadar.

Oynamak için neye ihtiyacınız var?

Resident Evil 7, PlayStation 4, Xbox One ve Windows PC’lerde oynanabiliyor. Eğer PS4 versiyonu ve sağlam bir mideniz varsa, oyunu PlayStation VR gözlükleriyle de oynayabilirsiniz.

Oyun hakkında ipuçlarını bulabileceğiniz fragmanını aşağıda bulabilirsiniz:

İlgili Yazılar

Ad