​Fujifilm’den dijital-film karışımı yeni anlık kamera

Dünya çapında 25 milyondan fazla satan Fujifilm'in Instax serisi satış rakamlarının da gösterdiği üzere son derece popüler. Şimdi şirketin yeni bir anlık kamerası daha piyasaya çıkıyor: Instax Square SQ10. 

Kare film formatıyla fotoğraf çeken Instagram dostu kamera, Instax çizgisinin biraz dışında duruyor. Çünkü kamera dijital. Instax Square SQ10, 3.7 megapiksel dijital sensöre ve 3 inç LCD ekrana sahip. Kamera, kullanıcılarına fotoğrafı basmadan önce düzenleme yapmaları için içerisinde vinyet ve parlaklık ayarlarının da olduğu 10 farklı filtre seçeneği sunuyor.

Çekilen fotoğrafları dahili microSD karta kaydeden kamera, fotoğrafları 62mm x 62mm ölçülerinde çıkarıyor. Standart Instax fotoğraflarında ölçü 46mm x 62mm şeklinde. Bu özelliklerin yanı sıra Fujifilm, kameranın düşük ışıkta çok daha iyi performans sergilediğini ve buna otomatik odağın da çok yardımcı olduğunu belirtti. 

Gelecek ay piyasada olacak Instax Square SQ10, 279.95 dolar, 10'lu Instax Square filmler ise 16.99 dolar olacak. Ancak kameranın Türkiye'ye ne zaman geleceği ve buradaki satış fiyatının ne olacağı henüz açıklanmadı. 

İlgili Yazılar

Ad