​Huawei P10, Türkiye’de satışa çıktı

Huawei’nin Leica iş birliği ile geliştirdiği son amiral gemisi P10'un satışı Türkiye’de başladı. Perakende satış fiyatı 3.599 TL olan Huawei’in yeni nesil akıllı cihazı P10 Türkiye’de Mistik Gri ve Grafit Siyah renkleriyle satışta bulunuyor.

Huawei, P10 için Pantone Color Institute ile özel bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği ile hiper elmas kesim kasalar için özel olarak geliştirilmiş renklerle piyasaya sunuldu.

Süper Şarj teknolojisi bulunan Huawei P10, piyasada fotoğrafçılık konusunda oldukça iddialı. Akıllı telefonun fotoğrafçılık konusundaki özellikleri şöyle:

3D Yüz Tanıma: 190'dan fazla ayrıntılı tanımlama bileşenini içeren yeni bir akıllı yüz tanıma sistemi.

Yeni 2. Nesil Leica Çift Kameralı: P10’un 2.Nesil Leica Çift Kamera lenslerinde bulunanbulunan 12MP RGB + 20MP monokrom sensör ile ayrıntılı yüz hatları elde edersiniz. 2.0 Pro Edition’da SUMMILUX-H Leica mercekler ve daha geniş F/1.8 diyafram açıklığıyla düşük ışıkta daha fazla ışık elde edersiniz.

Hibrid Zum: Ek bir özellik olarak sunuluyor.

 

ISP: Yüz hatlarındaki ve alan derinliğindeki değişimleri eş zamanlı olarak izleme olanağı veren ISP iliştirilmiş Kirin 960.

Stüdyo benzeri portre geliştiricileri: HUAWEI P10 ve P10 Plus' daki sanatsal görüntüleme algoritması, çeşitli yüz şekilleri ve cilt renkleri üzerine araştırmalara dayanıyor. Her bir yüz hattının konumunu ve cilt türünün benzersizliğini algılayan portre geliştirmeleri, özelleştirilmiş ve daha doğal bir şekilde uygulanabilir.

Dinamik Işıklandırma: Huawei P10 ve P10+’da bulunan otomatik algılama algoritması, atmosferdeki ışık değişimlerini izleyerek çekim için AWB, deklanşör, hız ve daha fazla gerekli bileşenleri otomatik olarak düzenliyor.

Ön kamera sensörü: Yeni ön kamera sensörü ile daha fazla ışık alarak düşük ışık koşullarında fotoğraf kalitesini artırıyor.

Huawei P10, Türkiye'de Media Markt, TeknoSa, Vatan ve Vodafone mağazalarında satılıyor.

İlgili Yazılar

Ad