​Apple Music özel albümlere daha az yer verecek

Kimi sanatçıların albümleri müzik dinleme platformlarında özel ve ayrıcalıklı olarak yer alıyorlar ve böyle sanatçılar platformun abone sayısını da artırıyorlar. Ancak artık Apple Music böyle albümlere daha az yer verecek.

Apple Music'in başkanı Jimmy Iovine, Music Business Worldwide'a yaptığı açıklamada "Bazı sanatçılar için farklı işler yapmaya yine devam edeceğiz. Ancak bu müzik şirketlerinin çok hoşuna gitmiyor ve sonuçta tüm bunlar onların içerikleri" şeklinde konuştu. 

Yapımcı müzik şirketleri bu özel albümleri yeni bir keşif olarak görmüyorlar. Aynı zamanda birkaç fiyasko ile karşılaşılması da şirketlerin böyle düşünmesine sebep oldu. Mesela Frank Ocean'ın merakla beklenen albümü Boys Don't Cry sadece Apple Music'te yayınlanmış ve bu yüzden birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratmıştı.

Iovine, Apple Music'in şu an daha çok video içerikleri üzerinde yoğunlaştığını da söyleyerek özel video içerikler için önemli bir yatırım yaptıklarını da dile getirdi. Apple Music geçtiğimiz aylarda James Corden'ın popüler programı Carpool Karaoke'nin yayın haklarını satın almıştı.

İlgili Yazılar

Ad