Akıllı telefonları hayata bağlayan kılıflar I CES 2016

turkcell

Stuff, Turkcell’in katkılarıyla CES 2016‘dan bildiriyor.

Etkinlikten haberlerin tamamını burada bulabilirsiniz.

 

Her ne kadar teknolojiyle dolu bir fuar olsa da akıllı telefonlar CES 2016’da öne çıkan bir ürün grubu olmadı. Akıllı telefonların yerine akıllı telefon sahiplerini mutlu edecek aksesuarlar fuarda ön plana çıktı.

Moshi Endura

moshi.endura

Moshi’nin Endura isimli kılıfı siyah ve beyaz renk opsiyonuna sahip. İçerisindeki bal peteği yapısı sayesinde telefonun darbelerden daha az etkilenmesi hedefleyen kılıf ayrıca ekran koruyucu filmle birlikte geliyor. Paket içeriğindeki bu film, baloncuk yapmadığı için uygulanması oldukça basit. Şimdilik iPhone 6 ve iPhone 6s sahipleri bu kılıfı kullanabilecek.

moshi-Endura-with-Bike-Mount-2

Kılıfın bir diğer önemli özelliği ise MetaMount ürünleriyle de uyum sağlaması. Bu ürünler telefonuçok yönlü kullanmanıza imkan tanıyor. MetaMount Armband telefonu outdoor aktivitelerinde kullanmanıza imkan tanırken MetaMount Bike Mount ise telefonunuzu bisikletinizde rahatlıkla kullanmanıza imkan tanıyor.

Speck Pocket VR

speck-pocket-vr

Ünlü telefon aksesuarı üreticisi Speck, Pocket VR ile sanal gerçeklik dünyasına adım atıyor.  Candy Shell kılıfla birlikte kullanılan bu sanal gerçeklik gözlüğü Google Cardboard sertifikasına sahip. 69.95 dolar fiyat etiketiyle satılacak olan Pocket VR, iPhone 6s/6 ve Galaxy S6 sahiplerini bekliyor.

Olloclip Studio

CES-2016-Olloclip-Studio-2

iPhone sahipleri için üretilen Olloclip Studio, iPhone’un kamera performansını bir adım ileri taşıyor. Telefonun arkasındaki kısma parmaklarınızı yerleştirip en az titremeyle fotoğraf çekebiliyorsunuz. Çeşitli lens seçenekleri sayesinde çekiminize uygun lensle çekim yapmanıza imkan sağlıyor.

Şu an ön satışta olan Olloclip Studio, Şubat ayından itibaren iPhone 6/6s ve 6/6s Plus kullanıcılarına sunulacak.

LifeProof FRE Power

Fre-Power-life-proof

FRE Power’ın ürettiği LifeProof isimli su geçirmez bataryalı kılıfı iPhone 6s Plus kullanıcıları için satışa sunuluyor. iPhone’unuza ekstra batarya sunmasının yanı sıra darbelere ve suya karşı koruma sağlıyor. Yaklaşık 2 metre derinliğe kadar su geçirmezliğini koruyan kılıf ayrıca 2 metre yüksekten düşmelere karşı telefonu koruyor. Siyah ve mavi renk seçeneğine sahip olan kılıf 150 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Pelican Marine

pelican-marine

FRE Power’ın kılıfını beğendiniz ama iPhone 6/6 Plus veya Galaxy S6 kullanıyorsanız Pelicane Marine alternatif olarak değerlendirilebilir. iPhone 6s /6s Plus için de uyumlu olan bu kılıf akıllı telefonların 2 metre suyun altında 30 dakikaya kadar korumasını sağlıyor. Kılıfı ayrıca kar ve darbeye karşı da koruyor.  Şubat ayında piyasaya sürülecek olan kılıf 89 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İlgili Yazılar

Ad