DHL, DR1 Drone Yarış Serisi sponsoru oldu

DHL, DR1 Racing tarafından düzenlenen DR1 Drone Yarış Serisi organizasyonunun isim sponsorluğunu üstlendi.

DHL, yeni yarış serisi “DHL Champions Series fueled by Mountain Dew”un isim sponsorluğunu üstlenerek, drone teknolojilerindeki rolünü, gelişmekte olan bu yeni ve heyecan verici spora da taşıdı.

DR1 Drone Yarış Serisi en iyi pilot ve yarış ekiplerini, aralarında Almanya’nın Bonn şehrindeki Deutsche Post DHL Group genel merkezi Post Tower’ın da bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki lokasyonlarda yarışmak üzere bir araya getiren en önemli drone yarış organizasyonu DR1 Racing tarafından düzenleniyor.

Bu yılın Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilecek yarışlar Eurosport, Fox Sports Asia ve Twitch TV tarafından yayınlanacak. Televizyon ve çevrimiçi yayınlar aracılığıyla yarışların 100’ü aşkın ülkede 300 milyondan fazla haneye ulaşması bekleniyor. DHL Şampiyonası’nın ilk sezonundaki lokasyonlar arasında ABD, Almanya ve İrlanda’nın da yer alacağı öngörülüyor.

Zorlu koşullarda teslimatlar Parcelcopter ile gerçekleştiriliyor

DHL, coğrafi olarak zorlu bölgelerdeki teslimatlara yönelik olarak Parcelcopter adını verdiği aracın geliştirme ve test çalışmalarını 4 yıldan uzun bir süredir yürütüyor. Parcelcopter’i gerek Bavyera Alpleri’nin yüksek irtifaları ve zorlu hava koşullarında, gerekse Kuzey Denizi’ndeki Alman adalarında tamamen otomasyonu yapılmış teslimatlar için kullanan DHL, böylece bu araçları DHL Parcel biriminin genel lojistik süreçlerine de entegre etti. Grup, bu araştırma alanındaki çalışmalarından ötürü, “2016 Alman Mobilite Ödülü”ne (Deutscher Mobilitätspreis 2016) de layık görüldü.

Tesislerin güvenliği ve afet yardımı da drone’lara emanet

DHL Supply Chain, Meksika ve Brezilya’da tesis ve varlıkların hırsızlık ve hasara karşı takip edilmesi amacıyla, güvenlik izlemeleri için drone’ları devreye soktu. Drone’lar, doğal afetlerin ardından afet yardımı görevleri kapsamında yardım dağıtımlarında da kullanılabiliyor.

Şampiyonanın sponsorluğunda DHL ve Mountain Dew’a, resmi DR1 Micro Race Drone ve FPV Race Drone üreticisi Air Hogs ile DR1’ın sahip olduğu Twitch Channel üzerinde her yarıştan önce yayınlanan “DR1 Drone Tech” adlı programın sponsorluğunu yapan ABD Ordusu da eşlik ediyor.