KAMERALI TELEFONLARA MEYDAN OKUYOR: FUJI X-H1

 

Fuji, son model X serisine görüntü sabitleyici özelliği olan bas-çek fonksiyonunu ekleyerek,  hem rakiplerine hem de kameralı telefonlara meydan okuma niyetinde…

  • X-H1, kameralı telefonların rol çaldığı alanı geri istiyor. Hem de profesyonel şekilde. Bu model  X2’ye kıyasla uzun, geniş ve derin. Tutma yeri daha geniş ve rahat. Böylelikle vizörden daha rahat bakabiliyorsunuz. Neden mi daha büyük? Çünkü görüntü sabitleyicisine sahip olmak için daha fazla yere ihtiyacı var.
  • Fuji’ye göre 5 eksenli görüntü sabitleyicisi 5.5 ekstra pozlama şansı veriyor. Bu özellik ciddi anlamda fark yaratıyor çünkü bu sayede 1 saniye gibi duraklamalar yapabiliyorsunuz hem de hiçbir bulanık görüntü olmadan.
  • Sensör, X-T2 ile aynı. 24.3MP’lik fotoğraflar elde etmenin yanı sıra full frame kameralardaki kaliteyi yakalıyorsunuz. Her zaman olduğu gibi Fuji renkleri muhteşem. X-Trans sensörüyle zengin yeşil renklere doyamayacaksınız. Masanızdaki yeşil bitkileri fotoğraflarken ergonomisinden çok memnun kalacaksınız.
  • Yüksek ISO değerlerinde X-H1 harika geri dönüşler sağlıyor. Görüntü sabitleyicisi sayesinde daha uzun sürelerde çekim yapmanız mümkün. Fuji hızlı objektifleriyle gece çekimlerinde başarılı.
  • Video görüntüleri keskin ve hızlı. Dokunmatik ekranla fokus ayarlarını değiştirmeniz mümkün. Slow-Mo modunu kullanmak eğlenceli. Bu modla çektiğiniz objenin her açıdan çekimini rahatça inceleyebiliyorsunuz.

 

Hassas ekran

Dokunmatik ekran, geçişlerde ve zumlamalarda çok pratik olsa da, Q menüdeki ayarlarda kullanamıyorsunuz.Ayrıca çok hassas bir ekran, çekim yaparken dikkat etmeniz gerekecek.

 

Yeni araçlar

Pozlama yerinin olduğu üst kısımda bu sefer büyük bir LCD ekran yerleştirilmiş. Bu hızlı çekimlerde büyük kolaylık sağlıyor. Pozlama ise enstantanenin olduğu kısımın yanında ufak bir düğme olarak yer alıyor.

 

Dahili görüntü sabitleyici konusu yeni bir şey değil ancak aynasız kameralar arasında bu yenilik, X serisi kameralar için büyük bir adım. Bu özelliği olmayan X-T2 modeli, favori kompakt sistem fotoğraf makinemizdi ancak artık daha da iyi bir duruma geldi. Fuji bu faydalı fonksiyonlarla her alana uyumlu bir cihaz üretmiş durumda ve uzun yıllar işinizi göreceği kesin.

 

İlgili Yazılar