İlk Test | Apple iPhone 8 Plus

iPhone 7 Plus’ı hatırlayın… Şimdi de daha iyisini düşünün. Yapılmış birkaç önemli geliştirmeyle, iPhone 8 Plus bir süre daha Apple kadrosunun lideri olacak.

Eylül ayına geri sardığımızda (TR’de Ekim) iPhone 8 ailesinin hep alışık olduğu şatafatlı tanıtımların ve önceki geceden başlayan uzun kuyrukların eksikliğini çektiği ortada. Bunu iki kelimeyle açıklamak mümkün: iPhone X. Apple, bu gösterişli ürününden, iPhone 8 Plus’un oldukça ötesinde bir beklentiye sahip. Yine de birkaç geliştirme ve kablosuz şarj özelliğiyle oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak insanların, 8’den oldukça pahalı bir fiyatla piyasaya sürülen ve de X kadar etkileyici olmayan bu ürün için çok fazla ilgi göstermeyeceği açık. Yine de iPhone 8 Plus’un, Apple imzası taşıdığını unutmayın. Biraz vakit ayırdığınızda, yapılan akıllıca hamleleri fark edecek ve genel anlamda  etkileneceksiniz. Özellikle de bir X sahibi olmayı düşünmüyorsanız, cebinizde kalacak birkaç yüzlüğü düşündüğünüzde.

Biraz fazla mı büyük?

iPhone 8 Plus, diğer amiral gemisi cihazlara kıyasla biraz fazla iri ve bu da tek elle kullanım için daha dikkatli olmayı gerektiriyor. Özellikle de alüminyum arka kapak, kablosuz şarj özelliği nedeniyle cam olanıyla değiştirildiğinden beri…

Kablodan kurtulun

Kablosuz şarj,iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için önemli bir ekleme olsa da, standart kutu içeriğinde sadece Lightning kablolu şarj bulunmakta. Şimdilik, Mophie ve Belkin aracılığı ile yeni ürününün satışını yapan Apple, AirPower mat için, kendi satış kanalı üzerinde çalışıyor.

Kulaklık girişi? Yine mi?

Tüm tuş ve düğmeleri önceki modelin aynı olan 8 Plus’ın dizaynı konusunda yeni bir şey söylemek oldukça güç. Öyle ki, kulaklık iptalinden yine vazgeçilmemiş. Böylece en azından su geçirmez olduğu konusunda hemfikir oluyoruz…

Daha Gerçekçi Renkler

True Tone görüntü teknolojisi, 7 Plus’a göre önemli bir avantaj sağlasa da kağıt üzerinde 5.5 inç ekranda 1080×1920 görüntü çözünürlüğü Samsung S8+ ve iPhone X’ın seviyesinde değil.

Hız Onun İşi

iPhone 8 Plus’un gözbebeği Apple A11 Bionic yonga, İOS 11 ile hiç teklemeden performans veriyor. Bu da bizim gibi sabırsız kullanıcıları, özellikle multitasking konusunda oldukça memnun ediyor.


Daha fazla görüş alanı

Dual Lens kameraya sahip Plus, bakalım Galaxy S8’e kafa tutabilecek mi?

Daha Net

7 Plus’a göre kamera büyük değişim göstermese de geniş açılı lensi sayesinde daha dengeli olduğu söylenebilir. Sonuç mu?

Daha Gerçek

Daha geniş açıda bile daha hızlı odaklama yapabilen sensör ile  daha renkli ve derin pozlar yakalayabilirsiniz.

Daha Yakın

Detayları kaybetmeden, beklenenin üstünde odaklayabilen zoom yeteneği sayesinde kusursuza yakın performans veriyor.

Çok Daha İyi

Tüm bu bileşenleriyle, kullandıklarımız içinde en iyi telefon kameralarından biri olduğunu görüyoruz.

Stuff Görüşü

Maharetli kamerası, daha geniş ekranı ve uzun pil ömrüyle 8 Plus, alabileceğiniz en iyi iPhone… Şimdilik.

Plus modeli, iPhone 6’nın alternatifi olarak bakınca biraz iri ve hantal görünse de, telefonunuzun kamerasına önem veriyorsanız, iPhone ailesinin en iyisi 8 Plus sizi mahçup etmeyecek. Kısa süre sonra X’in gölgesinde kalacak olması onun için üzücü olsa da beş yıldızı hak ediyor.  @markydwilson