Facebook doğum günü kutlamalarını değiştiriyor

Günde 45 milyondan fazla doğum günü dileği paylaşıldığını belirten Facebook doğum günü kutlamalarını daha anlamlı kılmaya yönelik iki yeni deneyim sunduğunu açıkladı.

Dünya çapında büyük bir popülerliğe sahip olan ve en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Facebook’ta günde 45 milyondan fazla doğum günü kutlanıyor. Kullanıcılar için videolar hazırlayan şirket şimdi bunu daha anlamlı kılmak için iki yeni deneyim sunmaya başladı.

İşte Facebook doğum günü kutlamalarına eklenen iki yeni seçenek:

  • Doğum gününüzde topluma katkı sağlayın

İnsanlar, Facebook’u doğum günlerinde kendileri için önemli olan konularda bağış toplamak için kullanıyor. Artık ABD’deki kullanıcılar direkt Facebook üzerinden bağış kampanyası düzenleyebiliyor. Facebook, doğum günlerinden iki hafta önce insanlara Haber Kaynağı üzerinden bir hatırlatma yaparak, bağış kampanyası düzenleme opsiyonunu sunuyor.

  • Arkadaşlarınızın doğum gününü video ile kutlayın

Facebook, özel günleri daha da özelleştirmek için insanlara arkadaşlarıyla doğum günü videoları paylaşabilme özelliğini de sunuyor. Facebook’taki doğum günü deneyimini daha da eğlenceli ve özel hale getiren videolar, insanlara yakın arkadaşlarının doğum gününde gösteriliyor.