Her bilgisayarda mutlaka olması gereken 10 uygulama

Mobil uygulamalar çok popüler olduğu için masaüstü uygulamalar hakkında çok fazla konuşulmuyor. Ancak ister Mac sahibi olun ister PC, mutlaka indirmeniz gereken çok sayıda uygulama bulunuyor. Hem Windows hem de Mac için 5’er uygulama bu haberimizde…

Mac için

Skitch 

Bu Mac uygulaması size çok hızlı ve kolay bir şekilde fotoğraflarınıza dipnot koyma imkanı veriyor. Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Giphy Capture

Bu Mac uygulamasıyla herhangi bir videoyu GIF’e çevirebilirsiniz. Önceden bu işi yapmak daha meşakkatliydi ancak şimdi Giphy Capture bu süreci daha hızlı ve herkesin yapabileceği bie hale getiriyor. Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Flume

Bu uygulama Instagram’ın tüm özelliklerini masaüstünüze getiriyor. Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Franz 

Bu uygulama tüm mesajlaşma platformlarını tek bir yere getiriyor. Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Spark 

Akıllı bir e-posta uygulaması olan Spark, mesajlarınızı organize ediyor ve gruplara ayırıyor. Sadece görmeyi isteyebileceklerinizi seçiyor. Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Windows için

Polarr

Polarr çok güçlü bir fotoğraf düzenleme aracı. Adobe Lightroom ile benzer özellikler sunuyor. Microsoft store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Drawboard PDF

Uygulama, belgelerinize notlar düşebilmeniz için size kolay bir çözüm sunuyor. 9.99 dolara Microsoft store üzerinden indirebilirsiniz.

Vectr

Uygulama, güzel tasarımlar yapmayı basitleştiriyor. Uygulama hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için kolay kullanım sunma hedefiyle tasarlanmış. Microsoft store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Flipboard 

Kişisel derginiz burada. Uygulama iPad ile biliniyor ancak aslında en iyi Windows uygulamalarından bir tanesi. Size okumayı seveceğiniz şeyleri, son dakika haberlerini sunuyor. Microsoft store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Todoist

Eğer hala yapılacaklar listenizi yapışkanlı minik not kağıtlarına yazıyorsanız bu uygulama sizin için. Bu uygulamada yazdıklarınızı organize edebiliyor, diğer cihazlarınızla senkronize edebiliyorsunuz. Başka kişilerle paylaşma imkanı da sunuyor. Uygulama hem Windows hem de Mac kullanıcıları için erişilebilir.

KaynaK (Business Insider)

İlgili Yazılar

Ad