Google Haritalar, gideceğiniz yere en iyi zamanda varmanızı sağlayacak

Google, Google Haritalar kullanırken size yalnızca bir yere nasıl ulaşacağınızı veya seyahatinizin ne kadar süreceğini söylemekle kalmayıp iyi vakitte yola çıkmanızı sağlayan yeni bir özellik ekliyor.

Google Haritalar

Google Haritalar

Bu yeni özellik şu an yalnızca Android’deki Haritalar kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda ve gitmek istediğiniz yola girdiğiniz zaman aktif oluyor. Her zamanki tahmini zamanı ve mesafeyi göstermesinin yanı sıra, yolculuğun ne kadar sürebileceğini gösteren (mevcut trafik koşullarını belirtmek için yeşil, sarı veya kırmızı renkle vurgulanan) yeni bir çubuk grafiği ve her iki yolunda ne kadar sürebileceğini gösteren yeni bir çubuk grafiği görüntüleniyor. Bir buçuk saat öncesinde ve önümüzdeki birkaç saat içinde ne kadar süreceğini göstermesi oldukça güzel.

Google Haritalar

Google Haritalar

Bu özellik net bir sonuç görüntüleyemiyor. Örneğin, “yarım saat önce yola çıksaydım eğer daha erken varacağımı” söylüyor, ancak ne kadar zaman kazandığımı tam olarak söylemesi zor. Yine bir sonraki yolcuğa çıktığınızda daha iyi anlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz..

Bu yeni özelliği, Android’in Google Haritalar kullanıcılarına sunuluyor, ancak iOS kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağına dair net bir açıklama yok.

 

İlgili Yazılar

Ad