2Tons, mobil oyun dünyasının genç yeteneklerine destek oluyor

Tüm dünyada oynanan 1010!, 1010! World ve Merged! gibi oyunların geliştiricisi Gram Games’in mobil oyun dünyasına adım atmak isteyen bağımsız geliştiricilere destek olduğu 2Tons ivmelendirme programı, bir yıl içinde 60’tan fazla oyun yapımcısını mobil oyun dünyasıyla tanıştırdı. 2Tons programına dahil olan 10’dan fazla oyun Google Play ve AppStore’daki yerlerini alarak binlerce kişiye ulaştı.

Son 5 ayda Gram Games ofisi ve İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirilen 3 farklı 2Tons buluşmasında 100’den fazla bağımsız oyun geliştiricisi bir araya geldi. Genç geliştiricilerin mobil oyun dünyasını daha yakından tanımasını ve ufuklarının genişlemesini sağlayan bu buluşmalarda, oyun ekiplerinin birbirleriyle tanışıp deneyimlerini paylaştığı bir ortam oluşturuldu. Buluşmalara katılanların %70’i yazılımcıyken, %30’luk bir kesim ise tasarımcılardı.

Düzenlenen 94 2Tons toplantısında ise 2Tons mentorları bağımsız yapımcılar tarafından yapılan oyunları inceledi. Yapılan incelemeler sonrasında oyunların ihtiyaçları belirlenerek geliştirici ekiplere gerekli yönlendirmeler yapılarak yol gösterildi.

2Tons ile bu süreçlerden geçen Stick Fight, Form8, Snow Doe!!, Ninja Frenzy, Bounz, Color League, Eşle Geç, Bad Tackle, Crazy Planets: Solve The Mystery, HypnoPi, Tafu, Feed The Penguin ve Slidey adlı oyunlar Google Play ve AppStore’da yerini aldı.