Acer Aspire Ethos 8951G

Taşınabilir bilgisayarlar yüksek performanslı masaüstülerin gücüne henüz erişemedi. Fakat görüyoruz ki, Ethos arayı kapatmak için büyük bir atak yapıyor. Intel i7 işlemcilerinin gücü bol bol bellek ve grafik yeteneğiyle birleşiyor.

18 inç çerçevesiz CineCrystal HD ekran nefis görüntüler sunuyor. 1080p HD çözünürlüğü desteklediği için multimedya keyfi için birebir. Oyuncuların yeni gözdesi DirectX 11 desteğiyle ekran yetenekleri birleştiğinde oyun görüntüleri de etkileyici hale geliyor.

Ciddi tasarım öğeleri ve lüks hissini arttıran malzeme seçimi Ethos’un kalitesini ortaya koymuş. Cihaz eğlence ögeleriyle öne çıkıyor fakat iş dünyası içinde gayet uygun bir tasarımı var. Söyleyelim çiklet klavyesinin kullanımı da gayet rahat.

Ethos’un donanım özellikleri de büyüklüğüyle dogru orantılı. Intel i7 işlemci, 8 GB’lık bellek ve GT 540 ekran kartı oyun oynamaktan HD film izlemeye hatta montaj yapmaya kadar pek çok şeyi yapmak için yeterli gücü sağlıyor. 500GB’lık iki sabit disk multimedya dosyaları için gerekli yeri sağlıyor.

Şaşırmayın cihazın trackpad’i bedeninden ayrılabiliyor. Bu sevimli ve eğlenceli kısım uzaktan kumanda olarak kullanılabiliyor. Akıllıca olmuş çünkü 18 inç ekranı uzaktan bir şeyler izlemek için kullanmanız mümkün. Ayrıca bilgisayarın pili de entegre edilmiş. Alt kısımdaki bir tuşla devreye sokup çıkartabiliyorsunuz.

Ethos boy avantajını kullanarak ciddi bir ses sistemini bünyesine dahil etmiş. Alt kısımda düşük frekanslı ses efektleri için Acer Tuba CineBass teknolojisi bulunuyor. Üst kısımdaki stereo hoparlörlerle birlikte diz üstülerde pek rastlanmayan bir ses deneyimi yaşatıyor.

İlgili Yazılar