Arçelik A.Ş.’den yeni nesil akıllı takip çözümü BeyondCare

Arçelik A.Ş., geliştirdiği yeni nesil akıllı takip çözümü BeyondCare ürününü tanıttı. Mobil EKG Takip Sistemi olan BeyondCare, hastaların kalp ritmi, solunum, aktivite, vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerinin uzaktan takip edilmesine imkan sağlıyor. Sadece 14 gram ağırlığındaki ürün, suya dayanıklı kablosuz tasarımıyla kalp üzerine yapıştırılarak kullanılıyor, günlük hayatı kısıtlamıyor. Hasta evinden çıkmadan doktoru tarafından izlenebiliyor. Elde edilen verilerin raporlarıyla durum analiz ediliyor. Bu özellikleriyle hem hastalara hem de sağlık çalışanlarına kullanım kolaylığı sağlıyor.

BeyondCare

BeyondCare’in klinik çalışmalarının Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirildiğini ve ürünün Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu (FDA) onaylı olduğunu vurgulayan Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, hafif ve kullanımı kolay bu ürün sayesinde hastaların günlük hayatlarını konforlu şekilde sürdürebileceğini söyledi.

Nüfusun yaşlanması ve ortalama yaşam süresinin artmasıyla birlikte bu alandaki ihtiyacın da arttığına dikkat çeken Öztürk, şöyle konuştu: “Dünya genelinde en çok can kaybına yol açan sağlık sorunu kalp ve damar hastalıkları. Ülkemizde yaklaşık 3 buçuk milyon koroner kalp hastası bulunuyor ve bu sayıya her yıl 140 bin hasta ekleniyor. Biz de insanı odağına alan bir şirket olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayıp Ar-Ge ve inovasyon gücümüzle hayatta en önemli önceliğimiz olan sağlık alanında yararlı bir hizmet sunmak istiyoruz. BeyondCare Mobil EKG Takip Sisteminleri’nin sağladığı dijital sağlık altyapısı ile sunduğumuz veriye dayalı yeni nesil ürün ve hizmetimiz hastaların ve doktorların hayatını kolaylaştıracak”

BeyondCare Mobil EKG Takip Sistemi özellikleri

• BeyondCare, fark yaratan küçük form faktörü ve suya dayanıklı tasarımı ile hastalara sağladığı konforun yanı sıra uzun pil ömrü ile 7 güne kadar kesintisiz hasta takibine de imkân sağlıyor.

• Kalp ritim bozukluklarının tespit edilebilmesi açısından büyük önem taşıyan uzun takip süresiyle teşhis süresini kısaltarak, sağlık giderlerini azaltıyor.

• Ölçüm sonunda elde edilen veriler bulut tabanlı platformda akıllı algoritmalar ile işleniyor ve hastanın sağlık durumuna ait Kardiyoloji, Fiziksel Durum ve Uyku analizleri elde ediliyor. Ölçüm ve analiz sonuçları platformda saklanarak hastaların geçmişe dönük takibine de imkan sağlanıyor.

• BeyondCare Mobil Takip Cihazı ile yapılan ölçümler, anlık veri izleme özelliğiyle gerçek zamanlı olarak da takip edilebiliyor. Bu sayede sağlık uzmanları hastaların yaşamsal verilerini dilediklerini yerden anlık olarak izleyebiliyorlar.

• Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) iş birliğiyle Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yürütülen klinik çalışmalar, BeyondCare Mobil Takip Cihazı ile yapılan ölçümlerde holter cihazıyla eşdeğer kalitede kayıtlar elde edildiğini ortaya koydu.

• BeyondCare sağlık alanında önemli referans kaynağı olarak kabul edilen Amerikan Gıda ve Sağlık Kurumu (FDA) onayına sahiptir.