Armut.com bir yılda yüzde 700 büyüdü

Armut.com üzerinden; yazılım, tasarım, boya, tadilat, nakliye, köpek eğitimi, temizlik, fotoğrafçılık gibi 500’den fazla alanda 25,000’in üzerinde hizmet verene kolayca ulaşılabiliyor.

Hizmet ihtiyacı olanları, alanında uzman çalışanlar ve kuruluşlarla buluşturan İnternet girişimi Armut.com, son bir yılda yüzde 700 büyüdü. Alanında bir ilk olan site, geniş ve kaliteli bir hizmet vermek için çalışıyor.

Girişimci Başak Taşpınar Değim’in liderliğinde 2011 yılında 50 bin TL ile kurulan Armut.com, boyacıdan fotoğrafçıya, nakliyeciden grafik tasarımcıya, su tesisatçısından bilgisayar programcısına kadar 500’den fazla kategoride 25.000’in üzerinde hizmet vereni sisteminde bulunduruyor.

En popüler 40 alışveriş sitesi arasında

İki buçuk yıl önce kurulmuş olsa da aylık 500 bin kişinin ziyaret ettiği Armut.com, bağımsız araştırma sitesi Alexa.com’a göre Türkiye’nin en popüler 40 alışveriş sitesi arasında yer alıyor. Tüm Türkiye ve Kıbrıs’ta hizmet veren site, bugüne kadar bütün illerden talep aldı. Konuyla ilgili olarak Başak Taşpınar Değim şunları söylüyor: “Armut.com iki buçuk yıldır artmakta olan bir ilgi görüyor ve alanında en çok tercih edilen ve güvenilen platform olarak liderliğini sürdürüyor. Bu başarımızı taçlandıran ve gururlandığımız bir gelişme de 2014 yılı başlarında Hummingbird Ventures’dan aldığımız yatırım oldu.”

En iyi alternatife ulaşılmasını sağlıyor

Doğru hizmeti uygun bütçeyle almak isteyen kullanıcılar, Armut.com üzerinde hem aradığı çözümü buluyor, hem de çalışan ve kuruluşlar hakkında yapılan değerlendirme ve yorumları görebiliyor. Site, kullanıcıların hizmet verenler hakkındaki referanslarını değerlendirip en uygun ve en iyi hizmeti almasını sağlayıp, kısa sürede en iyi alternatife ulaşılmasını sağlıyor.

Armut.com Nasıl Çalışıyor?

Hizmet ihtiyacı olan İnternet kullanıcıları, ücretsiz fiyat teklifi alma yöntemiyle çalışan Armut.com’dan kolayca faydalanabiliyor. Örneğin taşınacaksın ve bu işi yapacak uzman kişilere ihtiyacın var. Siteye girip ihtiyacını kısa bir form doldurarak paylaşıyorsun.Daha sonra ise site, talebini alıp onayladıktan sonra seni kaliteli hizmet verebilecek evden eve nakliye firmaları ile eşleştiriyor. İşin ile ilgilenen firmalar, sana teklif veriyor. Sen de gelen teklifleri değerlendirip en uygun bulduğun ile anlaşıyorsun. İşin sonunda hizmet aldığın kişi veya kuruluşa ilişkin bir değerlendirme yapıp bunu Armut.com üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsun. Hizmet alan için Armut.com’u kullanmak tamamen ücretsiz, sadece hizmet verenlerden hizmet bedeli olarak küçük bir komisyon alınıyor.

İlgili Yazılar