BlackBerry Bold Touch 9900

BlackBerry, en iyi cihazıyla en iyi atısını yapmaya hazırlanıyor. Harika bir işlemci ve dokunmatik ekranı mevcut. Firmanın şimdiye kadar ki en ince cihazını Oğuzhan Öztürk kurcalıyor.

Bold Touch, efsanevi QWERTY klavyesinin yanı sıra bir de kapasitif dokunmatik ekran sunuyor. 2,8 inçlik Liquid Graphics ekranı 60fps’de çalısıyor ve 287dpi çözünürlüge sahip. Görüntü gayet net ama 4,3 inç ekranlı rakiplerinin yanında biraz ufak, yani kendisi sürekli film izlemek için çok kullanıslı degil. 1,2GHz’lik tek çekirdekli islemcisi yeni BlackBerry OS7’nin gücüne güç katıyor.

Bu, “takım elbise benim neyime” diyen kullanıcılar için iyi bir haber.

BlackBerry Balance özelligi, is odaklı ve gündelik kullanım verilerini birbirinden ayırıyor.

Yani patronunuzun, yeni isinizle ilgili e-postaları görmesi gibi bir risk yok. OS7, kullanıcılara JavaScript motoru ile daha yüksek hız ve Internet deneyimi sunuyor. RIM, Android ve iPhone’dan daha hızlı oldugunu kanıtladı.

Görünüşe göre BlackBerry, Microsoft’la el ele vermis durumda. Arama motoru ve harita hizmetlerinde varsayılan olarak Bing’i görüyoruz. Arama yapmak için cihazın tuş kilidini açmanıza dahi gerek yok; arama çubugu kilitli ekranda dahi yer alıyor. App World uygulama mağazası halen terk edilmiş bir ada gibi görünse de, cihazın gücü uygulama geliştiricilerini harekete geçirebilir.

Gömlek temiz, kravat bağlandı, ayakkabılar cilalandı: Bold Touch, bütün karizmasıyla karsınızda. En ince
BlackBerry olan ürün, 10,5mm’lik iPhone 4’ten birazcık daha cüsseli. Aynı sekilde etkileyici fırçalanmış paslanmaz çelik köseleri dikkat çekiyor. Bize sorarsanız cebiniz bayram edecek.

Dahili yakın alan iletisimi (NFC) sistemi sayesinde kolay bir biçimde telefonunuzla ödeme yapabileceksiniz. Dijital pusulası ve 5MP kamerasının yanı sıra, GPS ve HSDPA özellikleri de mevcut. Arttırılmış gerçeklik uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Kamerası 720p HD video çekiyor. Jilet gibi desek yeridir.

İlgili Yazılar