CES 2017’ye damga vuran 10 teknolojik ürün

Her yıl Las Vegas’ta düzenlenerek tüm teknoloji severleri heyecan içinde bırakan CES’de bu yıl da teknoloji markalarının birbirinden yeni ürünleri dikkat çekti. Biz de CES 2017‘ye damga vuran en havalı 10 ürünü sizin için seçtik…

LG kağıt inceliğinde OLED TV ile karşımızda

LG OLED televizyonlarının ilk tanıtıldıkları günden bu yana hayranı olduk. Koreli üreticinin Signature W modeliyse en havalı ürünlerden bir tanesi. 77 inçlik bu ekran sadece 2.57 mm.

Giyilebilir bileklik giyilebilir yüzük oldu

Sevin ya da sevmeyin giyilebilir cihazlar piyasada olmaya devam edecek ve her geçen gün yenileri tasarlanacak. Fuarda giyilebilir cihazlar kategorisinde dikkat çeken ürünlerden biri de Motiv isimli bu yüzük oldu. Bu fitness takipçisi yüzük kalp ritminizi ölçüyor, adımlarınızı sayıyor ve uykunuzu takip ediyor. En etkileyici yanı da bataryasının 5 gün dayanıyor olması.

Misfit’ten dikkat çeken akıllı fitness saati
Misfit bu yıl da bizi şaşırtmadı ve çok sağlam özelliklerle donatılmış bir fitness akıllı saatiyle karşımıza çıktı. Vapor isimli bu modelden önümüzdeki günlerde çok sık söz edileceği kesin.

LG evinize robotları getiriyor
Robotlar hakkında pek çok teori var. Bazıları ne kadar sevimli görünse de bazı distopik teorilere göre robotlar çok güçlenerek dünyayı ele geçirebilir ve bizi kendi köleleri yapabilirler. Ancak LG’nin bu sevimli ev robotu yalnızca akıllı evinizi kontrol etmenize yardım ediyor. Tıpkı Amazon’un Alexa’sı gibi Hub Robot da evinizin ısı sisteminden ışık sistemine kadar pek çok şeyi kontrol ediyor.

Razer’dan 3 ekranlı oyun bilgisayarı
Razer bu yıl fuarda pek çok farklı ürünle adından en çok söz ettiren markalardan biri oldu. Önce sizlerle evinizde size dev bir oyun deneyimi yaşatacak olan ProjectAriana isimli projektörün haberini vermiştik. Razer ayrıca 5.5 kg ağırlığındaki Project Valerie isimli dizüstü bilgisayarını tanıttı. Ancak şirket tek ekranı yeterli görmemiş olacak ki bu 17 inçlik 4K ekranları üçlemiş.

Asus’dan artırılmış gerçekliğe selam gönderen akıllı telefon
A ve R harfleri yan yana gelirse ne olur? Tabii ki artırılmış gerçeklik (augmented reality)! Asus’un ZenFone AR isimli bu akıllı telefonu da bu teknolojiyi size sunmak için tasarlandı. Bu telefonla ilgili bir diğer özel nokta da Google’ın Daydream VR teknolojisini çalıştırabiliyor olması. 8 GB RAM’e sahip, Snapdragon 821 işlemcili ve 5.7 inç AMOLED ekranıyla bu 4.8 mm inceliğindeki telefon oyunu değiştirecek gibi duruyor.

Dell’den katlanan ultrabook
Dell’in XPS 13 ultrabook’u hibrid bir cihaz olarak fuardaki yerini aldı. Peki dikkat çeken özelliği nedir? Bu en küçük 2’si bir arada laptop en güçlü tabletlerden bir tanesi!

HTC Vive tracker ile eşyaları VR’a taşıyın
HTC Vive’ı ne kadar sevdiğimizi biliyorsunuz. Bazen bir ayakkabı ya da pasta gibi basit nesneleri alıp VR’a taşımak istiyoruz. Şimdi Vive Tracker ile bu mümkün hale geliyor. Gündelik hayattaki eşyalarınızı sanal dünyaya taşımanın zamanı geldi!

Faraday Future’dan elektrik SUV
Elektrikli araçlar birbirinden özel tasarımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. Faraday Future’ın tanıttığı FF91 tek bir şarjla 600 km’den fazlasını yapabiliyor.

LEGO çocuklara kod yazmayı öğretiyor
Lego Boost parçaları bir araya getiriyor ve genç beyinleri çalıştırıyor. Uygulama arayüzünü kullanarak bu 5 farklı modeli programlayarak inşa edebiliyorsunuz.21. yüzyılın Lego’su da böyle olmalıydı…