Dailymotion yepyeni platformuyla yayında

Dailymotion yepyeni platformuyla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimine odaklanıyor ve hizmetini Türkiye’de de kullanıcılarına sunuyor.

Dailymotion yepyeni platformuyla yayında

Video arama ve keşfetme sitesi Dailymotion, global tanıtım programı kapsamında yeni platformunun lansmanını ABD’den sonra Türkiye’de de gerçekleştirdi.Çok güçlü bir kullanıcı deneyimi vadeden bu güncelleme, Dailymotion’un sezgisel mobil uygulaması ve geliştirilmiş masaüstü deneyimini de kapsayacak şekilde, dünyanın en güvenilir içerik üreticilerinden gelen premium video içeriği ve endüstri lideri player teknolojisi üzerine inşa edildi.

Yeni platform, güvenilir yayıncılardan kendi kişisel zevk ve ilgi alanlarına yönelik içerik arayan kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya odaklanıyor. Lansman ortakları arasında; Genius,Condé Nast Entertainment, Hearst Magazines Digital Media, Bloomberg Media, BBC News,VICE,Billboard/The Hollywood Reporter, FOX Deportes gibi yayıncılar yer alıyor.

Şu sırada Türkiye ve Orta Doğu’da da iOS (Apple Store) ve Android (Google Play) platformlarda yer alan Dailymotion mobil uygulaması ve yepyeni bir deneyim vadeden masaüstü site (http://www.dailymotion.com) kullanıcı için benzersiz bir video deneyimi gözetilerek tasarlandı.

Dailymotion yepyeni platformuyla neleri sunuyor?

Dailymotion yepyeni platformuyla yayında

  • Yukarıdan aşağı sıralanmış“Haberler”, “Spor”, “Müzik”ve “Eğlence”den oluşan dört ana başlıkta en ilgi çekici video içeriğini sunmayaodaklanan bir yapı:Bu yapı ile, hem mobil uygulama hem demasaüstünde, aralarında konserler, spor müsabakaları, son dakika haberleri gibi daha pek çok canlı etkinliğin de yer aldığı, dünyanın en iyi içerik üreticilerinden ve yayıncılarından gelen premiumiçeriğe öncelik veriliyor.
  • İçerik keşfini ve kişiselleştirilmiş önerileri farklı başlıklar altında vermek üzere yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü:

-Senin İçin: Kullanıcıların, kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre önerilen videolara erişebilecekleri kişiselleştirilmiş günlük liste.

-Keşfet: Kullanıcıların popüler kanalları, konuları ve trendleri keşfedecekleri bölüm.

-Popüler Konular: Son dakika haberleri, kültürel etkinlikler ve eğlence dünyasından en yeni gelişmeleri içeren gerçek zamanlı “trending topic”listesi.

-Kitaplık: Abonelikler, çalma listeleri ve videolar gibi favori içeriklerin saklanabileceği veistendiğindeizlenebileceği bir alan. Burada kullanıcılar içeriği sonradan, hatta çevrimdışıyken bile izleyebilirler.

  • İçerik önerilerini ve video akışını olabilecek en konforlu hale getirmek için tasarlanmış yepyeni bir HTML5 video oynatıcı ve arama algoritması.