Dell, Dell Cinema teknolojisiyle sinema tutkunlarını hedefine alıyor

Dell, sinema tutkunları için Dell Cinema adı altında geliştirdiği 3 teknolojiyle bilgisayarda film izleme zevkini artırmayı hedefliyor.

Dell Cinema

Görüntü ve ses konusunda yüksek performans sağlayan CinemaColor ve CinemaSound teknolojileri, kesintisiz bir yayın sunan CinemaStream ile birleşerek film izlemeyi daha keyifli hale getirmek istiyor.

Dell Cinema adı altında duyurulan yenilikler arasında yer alan CinemaColor teknolojisi, canlı ve dinamik görüntü sağlayan yazılımı ile gerçeğe daha yakın bir sinema deneyimi sunuyor. Yüksek Dinamik Aralık (HDR) içeriğini ilk defa PC’lere getiren bu teknoloji sayesinde siyahlar daha siyah, beyazlar daha beyaz gözükecek.

Dell’in bir başka teknolojisi olan CinemaSound ise sinemada duyduğumuz sesleri bilgisayarlara getiriyor. WavesMaxx Audio teknolojisine sahip bilgisayarlar daha yüksek ve temiz bir ses deneyiminin yanı sıra artırılmış bassla sinema atmosferini kullanıcılara getiriyor. Sinema keyfinin yanı sıra oyun atmosferini de birebir yansıtan teknoloji, müzik dinlerken de en ince sesleri duymanızı sağlıyor.

CinemaStream ise video izlerken birçoğumuz için büyük bir sorun olan yükleme sorununu ortadan kaldırıyor. SmartByte ve Killer Wireless yazılımlarını kullanan CinemaStream, internet kullanımını optimize ederek videoların akıcı bir şekilde oynatılmasını sağlıyor.