Ekim ayının dikkat çeken Indiegogo ve Kickstarter projeleri

Sizi bilmiyoruz ama biz kitle fonlama siteleri Kickstarter ve Indiegogo’yu takip etmeyi seviyoruz. Bu ay içerisinde Kickstarter ve Indiegogo’da fon arayan ve dikkatimizi çeken ürünleri bir araya getirdik.

  1. MAKERARM (1399 dolardan itibaren)

best-kickstarter-october-makerarm-alt

Bu 3D yazıcı diğerlerinden faklı olarak bir kübün içerisine sıkıştırılmamış. Flament ve resin malzeme kullanan Makerarm ile 75 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde (maksimum) ürünler ortaya çıkartabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturun.

Kickstarter

  1. EYECATCHER (239 dolardan itibaren)

best-kickstarter-october-eyecatcher

Apple Watch ile birlikte giyilebilir teknolojinin şık olabileceği ortaya çıktı. Eyecatcher da şık olmasına rağmen Apple Watch’a göre daha basit özelliklere sahip.

E Ink ekrana sahip olan bu akıllı bileklik, akıllı telefonunuza gelen mailleri ve mesajları gösteriyor. Şıklıkla teknolojiyi bir arada tutuyor.

Kickstarter

  1. HOVERBOARD (3775 dolardan itibaren)

 

best-kickstarter-october-hoverboard

Son dönemde Geleceğe Dönüş serisinin çok popüler olduğunun hepimiz farkındayız. Filmde en çok dikkat çeken ürünlerin başında şüphesiz uçan kaykay geliyor. Lexus firmasının uçan kaykayı için daha vaktimiz var gibi.

Hoverboard, zeminle bağlantımızı tamamen koparmasa da tekerleğin çok küçük bir kısmı yerle temas ediyor. Elektrik motoruna sahip Hoverboard’un menzili yaklaşık 16 km iken ulaşabildiği maksimum hız ise  yaklaşık 25 km/s.

Kickstarter

  1. TEMPESCOPE

best-kickstarter-october-tempescope

Havaların soğumasıyla birlikte “Acaba hava bugün nasıl?” sorusu gündemimize oturdu. Camdan kafamızı uzatıp bakmak her zaman çözüm olmayabiliyor.

Tempescope, dışarıdaki havayı evde gösteriyor. Kübün içerisinde dışarıdaki havaya göre yağmur veya kar da yağabiliyor. Üzerideki dijital göstergesi hava sıcaklığını göstermek için hazır bekliyor.

Indiegogo

  1. ERLE-SPIDER (399 dolardan itibaren)

2-spider-robot_0

Robotların dünyayı ele geçirmesinden korkanlardan mısınız? Biz dergi çalışanları olarak dile getirmesek bile bu korku içten içe aklımızın bir köşesinde duruyor. Ama o günlere daha çok var değil mi?

Bu örümcek görünümlü robot Linux ile kontrol edilebiliyor. Özellikle ‘maker’ tarzından keyif alanlar bu robotu çok sevecektir. Bu teknolojik örümceği akıllı telefonunuzdan rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Indiegogo

  1. TREEROVER (20 Kanada doları)

4-treerover

“Bir dikili ağacım bile yok!!” diyenlerdenseniz çok uzaklardaki -Kanada’da- bir robottan bahsetmek istiyoruz. 20 Kanada doları ücret karşılığında bir robot sizin için ağaç dikiyor. Wall E’nin ağaç diken hali diye düşünebilirsiniz. Bu çevreci robota destek olmak isterseniz ağacınızın yanına T-shirt’lerinden veya çakılarından ekleyebilirsiniz.

Indiegogo