Gücünü akıllı telefondan alan laptop: Project Linda

Razer, CES 2018 kapsamında Project Linda isimli 13.3-inç laptop tasarımını tanıttı. Gücünü Android tabanlı Razer Phone’dan alan Linda bir anlamda akıllı telefon laptop birleşimi bir cihaz olarak öne çıkıyor.

Project Linda

Razer Phone’u dokunmatik yüzeyin bulunduğu yere içine takarak Project Linda çalışmaya başlıyor. Laptop tek tuş ile bağlantıyı kuruyor. Telefondaki Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 8 GB RAM sayesinde Project Linda anında bir Android Laptop’a dönüşüyor. Şase içinde çalışmaya devam eden Razer Phone’un 5.7 inçlik ekranı ise istenirse dokunmatik yüzey, istenirse uygulamalar, araçlar ve daha fazlasına erişmek için ikinci ekran olarak işlev görmeye devam ediyor.

Project Linda

Project Linda yekpare CNC alüminyum şaseden tasarlandı. En kalın noktasında 15mm olan laptop içinde telefon takılı iken 1.25 kg ağırlığında. 13.3-inç Quad HD ekrana sahip Linda, Razer Phone’un 120 Hz yenileme hızından da faydalanıyor. 53.6 Wh dahili bataryaya sahip olan Linda bu şekilde takılı Razer Phone’u normal bir prizden 3 kat daha hızlı bir sürede %100 pil seviyesine getiriyor. Laptop içerisinde bulunan 200 GB depolama kapasitesi çevrimdışı yedeklemelerinizi saklamanıza olanak veriyor. Bağlantı noktaları olarak üzerinde 3.5 mm ses jakı, bir adet USB A girişi, bir adet USB C şarj girişi mevcut.