Hala modüler | Moto Z2 Play

2016 yılında hayatımıza giren modüler telefon modasını Motorola, Moto Z2 Play ile devam ettiriyor.

Moto Z2 Play

Moto Z2 Play

Orta sınıfı hedefleyen Moto Z2 Play, etkileyici özellikler sunuyor. Fakat bu tamamen sizin isteğinize göre değişiklik gösteriyor.

Motorola’nın modüler telefonları ilk olarak geçtiğimiz yıl karşımıza çıkmış ve uygun/performans dengesi ile birçok tüketicinin kalbini çalmayı başarmıştı. Z Play’in yerine gelen Z2 Play yeni özellikleri sayesinde daha da iyi özelliklere kavuştu.

Z2 Play görüntü açısından Z Play’den çok farklı gözükmüyor. Bunun altında yatan neden ise Moto Mods’larla uyum sağlamaya devam edebilmesi olarak gözüküyor.

Eğer Moto Mods’lardan biri takılı değilse telefon çıplakmış gibi gözüküyor. Bunun nedeni ise ince kasada göze çarpan kamera çıkıntısı.  Parmak izi okuyucusu ise ön kısımda yer almaya devam ediyor.

1 Üst sınıf görüntü

Ekran/kasa oranı sayesinde Z2 Play daha çok üst sınıf telefonmuş gibi hisettiriyor.Fakat ön ksımda olan parmak izi okuyucusu bu algıyı biraz azaltıyor. Fakat hızlı çalışması sayesinde bunu unutturuyor.

2 Nokta nokta

Motorola’nın modüler parçaları Moto Mods’lar telefonun arkasında bulunan 16 noktalı mıknatıslı  alandan bağlantıyı sağlıyor. Diğer markaların modüler telefonlara göre daha farklı bağlantıya sahip.

3 Her zaman hizmetinizde

Z2 Play, 5.5 inç genişliğinde ve  Full HD çözünürlüğe sahip ekranla geliyor.

AMOLED panel sayesinde başarılı multimedya deneyimi sunan cihaz doğrudan gelen güneş ışığı altında bile başarılı.

4 Dev göz

Telefonun arka kısmında 12MP f/1.7 özelliğine sahip kamerayı görüyoruz. Moto Mods’lar takılı değilken çok dışarıda gözüken kamera dual-pixel autofocus özelliği sayesinde kaliteli fotoğraflara imza atıyor.

5 Küçük ejderha

Snapdragon 626 işlemci, Android 7.1  ve  4GB RAM ile başarılı performans sunmayı başarıyor. 64GB dahaili hafızası yeterli olsa da dilerseniz microSD yuvası ile  bu kapasiteyi artırmak mümkün.

Modüler aşk

Yeni gelen Moto Mods modellerine göz atmak ister misiniz?

■ Gamepad

MotoMods GamePad

Moto Mods GamePad

Telefonunuzu portatif Android oyun konsoluna çevirmek için ihtiyacıız bu Mod. Gamepad, üzerindeki kontrol tuşları dışında 1035mAh kapasiteli bataryaya sahip.

■ 360 Camera

Moto Mods 360 Camera

Moto Mods 360 Camera

Tahmin edebileceğiniz gibi bu Mod, 360° kamera. Bu kamera 4K video çekmenize ve canlı yayın yapmanızı sağlıyor. İçerisindeki uygulaması diğer artı.

■ Turbopower Pack

Moto Mods Turbo Power Pack

Moto Mods TurboPower Pack

Daha önceki Incipio modeli 2200mAh kapasiteye sahipti. Yeni model ise 3490mAh kapasiteye sahip. Hem daha hızlı hem de daha uzun ömürlü.

■ JBL SoundBoost 2

Moto Mods JBL SoundBoost 2

Moto Mods JBL SoundBoost 2

JBL’in Mod’u geçtiğimiz yıl satışa sunulan SoundBoost ile benzer özelliğe sahip. En önemli gelişme ise su sıçramalarına dayanıklı olması.

Moto Z2 Play ile 24 saat

10 dk Parmak izi okuyucusu çok hızlı.

20 dk Tek elle kullanıma uygun yapıda

30 dk Ekran başarılı olsa da  renk ayarlarında sıkıntı var.

32 dk Görüntüler bu nedenle doğal değil.

45 dk Moto Mods’lara devam etmeleri süper.

2 saat JBL’in Mods’unu takınca telefon iki katına çıkıyor.

4 saat Kamera uygulaması oldukça basit.

5 saat Otomatik odaklama daha hızlı olabilirdi.

6 saat Doğal ışık altında fotoğrafların sonucu çok başarılı.

15 saat İşlemci üst sınıf  işlemciler ayarında.

17 saat Yazılım çok sade. Android sevenler için ideal.

21 saat  Bataryası Z Play’den biraz küçük.

24 saat Hızlı şarj özelliği açığı kapıyor.

Stuff Görüşü Özellikleri inanılmaz olmasa da Moto Mods’lar açığı kapıyor.

Orta sınıf telefonlar arasındaki rekabet gün geçtikçe daha ciddi hale geliyor. Moto Mods, uygun fiyat ve başarılı performans sayesinde MotoZ2 Play bu sınıfın en iyi oyuncularından biri. Moto Mods’lar sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap vermeyi biliyor.

@TomMorgan3