İnceleme | HTC U11

HTC yine alışılmışın dışında özellikler sunarak akıllı telefon pazarında zirveye oynuyor. Bunun yanında şıklığıyla da dikkat çekiyor.

HTC U11

HTC U11

Bu yılın tuşlardan uzaklaşılan ve çift arka kameralı akıllı telefonların yılı olduğu ortada.Fakat U11 ile HTC farkını ortaya koyma niyetinde. HTC U11, ilk sıkılabilen telefon oldu. Bu özelliği kesinlikle benzersiz.

Telefonun yanında yer alan sıkılabilir noktalar sayesinde telefon kullanımınız biraz daha farklılaşıyor. Şimdilik çok daha yeni olan bu kullanım uygulamalar tarafından desteklenirse kullanıcılar farklı kullanımlara kavuşabilecek. Bunlar birkaç uygulama ile sınırlı.

U11’i öne çıkaranlar bununla sınırlı değil. En yeni işlemci, ses dalgalarını kulağınıza en iyi şekilde ileten teknolojiye, yapay zekaya sahip akıllı asistana sahip.

Göze batan eksiklilkleri de yok değil. Kulaklık çıkışının kaldırılması, RAW modunda kameranın yavaş çalışması telefonun ilk bakışta dikkat çeken eksiklikleri. Bakalım bu sıkılabilir telefon 40 saatin sonunda bizden nasıl puan alacak?

Cam sanatı

Telefonun arka kısmını kaplayan Liquid Surface cam yüzey tıpkı bir ayna gibi parlak. Sunulan renk opsiyonlarıyla U11 birçok rakibinden daha çok dikkat çekiyor. Düz renk telefonlardan sıkılanlar için ideal.

Beni sıkabilir misin?

HTC’nin Edge Sense adını verdiği sıkılabilir yüzeyler telefonun yan kısmında yer alıyor. Telefonu buralardan sıktığınızda uygulamayı çalıştırabilir veya kamerayı açabilirsiniz. Şimdilik kullanım biraz sınırlı.

Boombastic

U11, 24-bit hi-res ses dosyalarını destekliyor. Ses tutkunlarını mutlu eden bu özelliğe BoomSound hoparlörler eşlik ediyor. Sesi açtığınızda ses kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu anlıyorsunuz.

Telefonda kim var?

U11’de bulunan dört mikrofon sayesinde 1.5 metrelik bir alanda telefonda yüklü olan iki sesli asistanı aktif hale getirebiliyorsunuz. Evet hem Google Assistant hem de Amazon’un Alexa’sı bu telefonda yer alıyor.

Tek gözlü canavar

Diğer amiral gemilerinin aksine U11’in arka kısmında tek kamera yer alıyor. Bu kamera 12MP, f/1.7 lens ile geliyor. Kamera yavaş çalışmasına rağmen etkileyici fotoğraflar sunmayı başarıyor.

Şık tasarım

Telefonun sıkılabilir olmasının yanında şık tasarım detayları da ilgi çekici.

Göz alıcı

HTC U11

HTC U11

Geleneksel renklerin dışında sunulan amazing silver ve solar red diğer renk seçenekleri kesinlikle çok farklı. Tüm dikkati üzerine çekmeyi başarıyor.

Görüntü deneyimi

HTC U11

HTC U11

5.5 inç LCD ekran IPS panel ile geliyor. QHD çözünürlüğün dışında geleneksel 16:9 ekran oranı kullanılıyor. Bunlar artık olmazsa olmazlar arasında. Ama en iyisi değil.

Duymak istediğiniz her şey

HTC U11

HTC U11

Üzerinde bulunan 4 mikrofon sayesinde 3D ses kaydı yapmak mümkün. Ses kayıt cihazlarına en yakın ses kalitesi sunan akıllı telefon.

Girişlere elveda

HTC U11

HTC U11

3.5 mm’lik kulaklık girişi bulunmuyor. Kullanıcılar USB-C veya Bluetooth üzerinden kulaklık bağlayabilir. Kutudan USB adaptörü de bulunuyor.

Stuff Görüşü

Benzersiz özellikleri ve tasarımı ile öne çıksa da Galaxy S8 gibi zirveye oturamıyor.

U11, bir amiral gemisi akıllı telefonda aradığınız her şeyi sunmayı biliyor. Fakat yazılım önemli farklılık yaratan nokta. Edge Sense ise bazı eksiklikleriyle öne çıkıyor. HTC’nin ürün gamındaki en iyi telefon olsa da akıllı telefonlar arasındaki en iyisi mi tartışılır. @TomMorgan3

İlgili Yazılar