iPhone 7, iPhone 8’den daha çok sattı

Apple net sayıları söyleme taraftarı olmasa da geçtiğimiz yılın en önemli cihazlarından olan iPhone 7, iPhone 8’den daha çok sattı.

iPhone 7, iPhone 8’den daha çok sattı

KeyBanc analistlerinden John Vinh, iPhone 7’nin iPhone 8’den daha popüler olduğunu ve satışlar incelendiğinde iPhone 7’nin daha iyi bir grafik yakaladığını belirtti. Her yıl yeni çıkan iPhone’la birlikte birkaç hafta boyunca satış grafikleri epey yüksek olsa da Amerika dahil olmak üzere dünyanın büyük bir kısmında 22 Eylül’de satışları başlayan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus yeterince rağbet görmedi.

iPhone 7, iPhone 8’den daha çok sattı

Türkiye’de 4.199 lira başlangıç satış fiyatıyla bugün piyasaya çıkan iPhone 8 yerine kullanıcılar üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen daha uygun fiyata satılan iPhone 7’yi tercih etti. Vinh, iPhone 7’nin geçen yıl piyasaya çıktığı dönemlerde yakaladığı satış grafiğini iPhone 8’in bu yıl yakalayamadığını söylüyor.

Vinh’e göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın çok tercih edilmemesinin en büyük sebeplerinden biriyse Kasım ayında piyasaya çıkacak olan ve merakla beklenen iPhone X. Ancak Apple’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.