KENA Story kutu oyunlarına yeni soluk getiriyor

Geçmişten bu güne hikayeler, masallar ve öyküler insanlık için önemli bir yer kaplamıştır. Belki de birçoğunuz kendi kahramanlarınızı yaratmak ve onlara hayal dünyanızda hayat vermek istemiş olabilirsiniz. KENA Story kendi kahramanınızı ve hikayenizi yaratmanızı sağlayacak eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralamayı hedefliyor.

kena.story.2

KENA Story, temelde ailenizle veya arkadaşlarınızla birlikte ortak bir hikaye oluşturmanızı ve tamamen hayal gücünüze bağlı olarak uçsuz bir maceraya yelken açmanızı sağlayan bir oyundur. En az iki, en fazla altı oyuncu bir araya gelerek hayali bir ana karakter belirleyip bu karakterin macerasını anlatırlar. Her oyuncu kendi sırası geldiğinde hikayenin bütünlüğünü bozmadan ve bir önceki oyuncunun kaldığı noktadan hikayeyi anlatmaya devam eder.

kena.story.3

KENA Story’de oyuncuların anlatımlarına yön verecek 200 farklı hikaye kartı bulunmaktadır. Bu kartların içeriklerinde hikayede ne olması gerektiği yazmaktadır. Oyuncular bu içerikleri kullanarak hikayelerini anlatırlar.

kena.story.1

Oyunun içerisinde 9 farklı kişiliğe bürünmüş kartlar vardır. Her bir kartın anlatıcılara farklı talepleri vardır. Bu talepler kimi zaman oyunculara ekstra puanlar, korumalar ve avantajlar kazandırırken kimi zaman da hikayenin; taklit ve şive yaparak, şarkı söyler, şiir okur gibi anlatılmasıdır.

İlgili Yazılar