Lenovo’nun CES 2018 yenilikleri teknolojileriyle öne çıkıyor

Lenovo, CES 2018’de yapay zeka, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, akıllı teknolojiler kullanan yeni cihazlarını tanıttı.

Öne çıkan cihazlar ise şöyle:

Lenovo Mirage Solo VR Gözlük + Lenovo Mirage VR Kamera

Lenovo Mirage Solo VR Mirage Camera

Fuarda dünyanın ilk bağımsız Daydream VR gözlüğü olan Lenovo Mirage Solo, sergilendi. Cep boyutundaki “konumlandır ve çek” özellikli Lenovo Mirage VR Kamera, çift 13MP balıkgözü ve 180 x 180° görüş alanına sahip. Ürün, yüksek kaliteli çift kamera, yerleşik Wi-Fi ve LTE sürümünde X9 LTE hücresel modem içeren Qualcomm Connected Camera® Platform ile birlikte geliyor.

New Glass C220

Lenovo New Glass C220

Bir gözlük ve cep ünitesinden oluşan Lenovo C220 Akıllı Gözlük, yapay zeka teknolojisi kullanarak gerçek nesneleri tanıyor. 60 gram hafiflikteki cihaz, Android işletim sistemi ile çalışıyor.

New Glass C220, görüş alanınızdaki bilgileri toplamaktan onarım için adım adım öneriler sunmaya, talimat vermekten, bozuk ekipmanı tanımlamaya kadar bir çok değişik alanda kullanılabilecek.

Lenovo Smart Display

Lenovo Smart Display

Lenovo Smart Display,Google Assistant teknolojisi ile evde teknoloji kullanımını daha rahat ve kullanımı kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Sesle veya dokunuşla kontrol edilebilen bu cihazı aydınlatmadan ısıtmaya kadar tüm akıllı ev cihazlarınızın komuta merkezi haline getirmek mümkün. 8 inç veya 10 inçlik ekran modeline sahip olan Lenovo Smart Display, Qualcomm® Home Hub Platform ile destekleniyor.

Miix 630

Lenovo Miix 630

Qualcomm Snapdragon 835 Mobile PC platformu ile üretilen Miix 630, 15.6 mm inceliğe ve 1,33 kg hafifliğe sahip. Cihaz, Wi-Fi yerine hızlı 4G LTE teknolojisini kullanarak da 20 saate kadar video oynatma süresi sunuyor.

ThinkPad Serisi

Thinkpad X1 YOGA

13 inçlik yeni X1 tablete 3K görüntü ve isteğe bağlı küresel LTE-A bağlantısı seçeneği sunuluyor. X1 Carbon ve X1 Yoga’da Amazon Alexa teknolojisi ve ThinkShutter Kamera Gizliliği için de Dolby Vision HDR4 destekli premium ekran sunuluyor. X1 Carbon serisine eklenen yeni dokunmatik ekranlı modeller ile 15 saate varan pil ömrü elde edilmiş.