Monster’dan RGB aydınlatmalı mekanik klavyeli iki laptop

Yerli üretici Monster Notebook piyasaya çıkardığı iki yeni modeli Tulpar T5 V14.1 15.6” ve Abra A5 V10.3 15.6″ oyun bilgisayarını RGB aydınlatmalı mekanik klavye ile donattı.

monster

Her iki modelde de 7. nesil Intel Core i7-7700HQ işlemci, DirectX 12 destekli NVIDIA GeForce GTX10 serisi grafik kartları, yüksek hızlı bellekler ve SSD depolama birimleri gibi yüksek performanslı bir oyun bilgisayarı için gereken her türlü bileşen yer alıyor.

monster

Bu iki yeni modeli benzerlerinden ayıran özellikleri ise sahip oldukları mekanik oyuncu klavyeleri. Mekanik klavyeler yapıları gereği oldukça dayanıklı olduklarından normal klavyelerden çok daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca bu tip klavyelerde tuşların çalışması için sonuna kadar basmaya gerek olmadığı için, tuşlar mekanik olmayan klavyelere göre daha erken sinyal gönderir ve bu da oyunlarda avantaj sağlar.

Monster’ın pek çok modelinde olduğu gibi bu iki yeni oyun bilgisayarında da oyuncuların çok sevdikleri RGB aydınlatmalı klavye bulunuyor. Böylelikle klavyedeki tuşları istenen renklerde veya farklı renk gruplarında aydınlatmak mümkün oluyor. Hatta özel klavye yazılımı ile her tuşa farklı bir renk atamak bile mümkün.