Uzun Dönem Test: MSI MegaBook GT680R

Yerden tasarruf etmek için dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarların yerini alabilir mi? Belki evet, belki hayır. Dizüstü bilgisayarlar istediğiniz güce sahip olmayabilir, ancak oyuncu bilgisayarları hariç. Oğuzhan Öztürk, GT680R’yi kendisinin bir masaüstü bilgisayar olduğuna ikna etmeye çalışıyor.

Kendisi için “ordu mensubu” göndermesi yapmak istiyoruz. GT680R oldukça keskin hatlara ve sert bir görünüme sahip. Ürünün ekranını açtıktan sonra epeyce kaslı bir görüntüyle karşılaşıyoruz. Tam boy, nümerik tuş takımına sahip QWERTY klavyesi mevcut. Klavyesi biraz küçük görünüyor, ancak kullanımı rahat. Bunun yanı sıra ön panel ilk bakısta kalabalık görünüyor. Ürünün üzerinde Dynaudio hoparlörler bulunuyor. Ses kalitesi tek kelimeyle harika. Ortalama bir masaüstü hoparlörden daha fazlasını sunuyor. Aynı zamanda oldukça da güçlü ses çıktısı sağlıyor. Böylesine küçük hoparlörlerden bu kadar büyük bir performans beklemiyorduk doğrusu.

Tasarım olarak GT680R’ı çok basarılı bulduğumuzu söyleyemeyiz. Fazlasıyla kalın ve daha önce de söylediğimiz gibi, kalabalık bir ön konsola sahip. Gözünüzün alışması biraz zaman alabilir. Genel olarak gözümüze çok estetik görünmedi desek yeridir. Taşınabilirlik açısından çok kullanışlı değil; masaüstü bilgisayarınız ile değiştirebilirsiniz.

Ürünün özellikleri saymakla bitmiyor:

Üzerinde Intel Core i7 islemci,
64-bit Windows 7 isletim sistemi,
8GB DDR3 bellek, 1TB sabit disk, 720p HD
Web kamerası mevcut.

Ekranın hemen altında dokunmatik fonksiyon butonları bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Cooler Boost teknolojisi. Butona bastığınız vakit ürünün ekstra fanı devreye giriyor ve hızlı soğutma saglıyor. Eh haliyle biraz ses yapıyor.

İlgili Yazılar