O BİR SELFIE UZMANI: SONY XA2 ULTRA

 

Eğer sizin için öncelikli olan selfie fotoğraflar ise, bu Sony telefon konformist olmayan ihtiyaçlarınızı karşılayacak. İşte nedenleri…

  •  Sony’nin yeni  telefonu ikiz kameralarını arkada değil önde bulunduruyor. Bu da şu demek oluyor: 16 MP selfie kameranız 8 MP’lık geniş açı  sensörüyle fotoğraflarınızda daha fazla insana yer verebilecek.
  • Yeterli ışık olduğu sürece optik görüntü sabitleyicisi harika bir iş çıkarıyor. Yüzdeki kıvrımlar çok daha keskin ve detaylı görünüyor. LED ışığı biraz fazla parlıyor ama gece fotoğraflamalarında, örneğin bir bara gittiğinizde, çok iyi sonuçlar çıkarıyor.
  • Arka tarafında bulunan 23MP bas-çek kamerası, bir telefonda bulabileceğiz en yüksek çözünürlüğe sahip. Ancak iyi sonuçlar elde etmek için bol ışıklı mekanlarda olmanız gerek. Karanlık olduğunda odaklanma biraz zaman alıyor ve biraz bulanık görüntüler de çıkmıyor değil.
  • Diğer özellikleri son yıllarda piyasaya sunulan Sony telefonlarla benzerlik gösteriyor. XA2 Ultra ebat olarak biraz daha büyük ancak bize biraz pahalı geldi çünkü malzemesinde plastik bölümler var.
  • 630 CPU Snapdragon işlemci, 4 GB RAM ile desteklenmiş. Sony 3580 mAh’Lık pil gücünü bu cihaza sığdırmayı başarmış. Bütün gün kesintisiz olarak kullanabiliyorsunuz. Eğer gün içinde fazla telefon kullananlardan değilseniz, işte eve akşam eve dönerken halen şarjınızın dörtte biri dolu kalıyor.

 

İlgili Yazılar