Ön İnceleme | GoPro Hero 6 Black

SÜPER KAMERA: HAK ETTİĞİMİZ 4K AKSİYON KAHRAMANI GOPRO HERO 6 BLACK

GoPro’nun 4K kamerası gerçek aksiyon bağımlıları için mükemmel bir yol arkadaşı

 

GoPro Hero 6 Black

Çerçeve etkisi

Kişiselleştirilebilir GP1 işlemcisi sayesinde GoPro’nun yeni amiral gemisi kamerası performans açısından Hero 5’in bir hayli üzerinde. 60 fps’de 4K görüntüleri çok güzel yakalayan cihaz, çerçeve oranıyla da keyfi ikiye katlıyor.

Ağır…

Hero 6 Black aynı zamanda etkileyici bir şekilde 240 fps’de 1080p çekim yapabiliyor ki bu da ağır çekimler için ideal. Dışında küçük değişiklikler olabilir ama içine baktığınızda geliştirildiğini göreceksiniz. Şimdi tek ihtiyacınız olan dinamik bir hayat tarzı.

…ve sabit

Havalı yeni işlemcisi sayesinde Hero 6’nın görüntü sabitleyicisinin de çok iyi olduğunu göreceksiniz. Görüntüde sabit olmayan kısımlar varsa gimbal sayesinde istediğiniz pürüzsüzlüğü elde edebilirsiniz. Kamerayı hareketli çekimlerde kullandık ve gerçekten işe yarıyor. Aynı zamanda dinamik menzili düşük ışıkta da ortaya iyi bir iş çıkarıyor. Aynı zamanda minik dokunmatik ekranda zoom da yapabilirsiniz.

Düzenleme odası

Rastgele binlerce klip çekmiş olabilirsiniz ama bunları bir araya getirmediğiniz sürece insanlara çorap çekmecenizi gösteriyormuşsunuz gibi olur. Tam bu aşamada da

GoPro’nun QuikStories özelliği devreye giriyor. Uygulama sayesinde parça parça videolarınızı montajla birleştirerek tek bir videoya dönüştürebilirsiniz. Uygulamayla videoya müzik eklemek de mümkün. Aynı zamanda tekrardan düzenleyip efektlerle yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.


FEVKALADE BAĞLANTILAR

Shorty

GoPro Shorty

Bu minik eklenti hem işinize yarayacak hem de çantanızda fazladan yer kaplamayacak. Shorty aynı zamanda 23 cm’ye kadar uzatılabiliyor ve böylece geniş açılı çekimler yapılmasını kolay hale getiriyor. Bir de iyi selfie çekmenize…

39 dolar / gopro.com

The Handler

GoPro Handler

GoPro’nun yüzebilir tutacağı Instagram’a suda çektiği havalı fotoğrafları yüklemek isteyenler için ideal bir seçim. Bu geliştirilmiş versiyon aynı zamanda kolay takılıp çıkarılmasıyla da kullanıcılarına yardımcı oluyor.

29 dolar / gopro.com

Bite Mount + Floaty

GoPro Bite Mount + Floaty

Elleri kullanmadan başarılı çekim yapmak isteyenler için ideal bir parça. Sadece kaydet tuşuna basıp istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Açınızı değiştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız entegre edilmiş tokasını hareket ettirebilirsiniz.

29 dolar / gopro.com