Samsung, Galaxy A8 ve Galaxy A8+ modellerini duyurdu

Samsung, Galaxy A serisinin en yeni üyeleri Galaxy A8 ve Galaxy A8+ (2018)’i duyurdu. Galaxy A8 ve A8+ modelleri çift ön kamera, büyük sonsuz ekran ve Samsung’un amiral gemisi modellerinin mirasını ve deneyimini esas alan ergonomik tasarım ile geliyor.

Galaxy A8 ve Galaxy A8+

Galaxy A8 ve Galaxy A8+,  16MP F1.7 arka kamera ve 16MP + 8MP F1.9 Çift Ön Kamera donanımı ile öne çıkıyor. Çift Ön Kamera birbirinden bağımsız çalıştığı için, selfie çekiminde en uygun kamerayı kullanarak hem arka planlı yakın çekimlerde hem de portre çekimlerinde en iyi sonucu almanızı sağlıyor. Ayrıca, gelişmiş Canlı Odaklanma Özelliğiyle fotoğraf çekiminden önce veya sonra arka plan bulanıklığını kolayca istediğiniz şekilde ayarlamak mümkün.

Yeni Galaxy A serisinde video çekimlerinde titremeye son vermek amacıyla tasarlanan Dijital video görüntü sabitleme (VDis) teknolojisi bulunuyor. Daha önceki Galaxy A serilerinde bulunmayan hiper-atlama özelliği ise time-lapse videoları çekilmesine imkân tanıyor.

Galaxy A8 ve Galaxy A8+

Yeni Galaxy A serisi telefonlar, 18.5:9 ekran oranına sahip Sonsuz Ekran ekrana sahip. Büyük ekran ön ve arkada ergonomik eğimli cam ile destekleniyor. Galaxy A8 ve A8+ modelleri siyah, orkide grisi ve altın olmak üzere üç renk seçeneğiyle geliyor.

IP68 suya ve toza dayanıklılık özelliği sayesinde Galaxy A8 ve A8+ modelleri, cihazın ter, yağmur, kum ve toz gibi pek çok etkene maruz kalacağı zorlu şartlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadan kullanılabiliyor. Galaxy A8 ve A8+, 256GB’a kadar kapasitesi olan microSD kartlarını da destekliyor. Galaxy A8 ve A8+ modelleri aynı zamanda Samsung’un Gear VR teknolojisini destekleyen ilk A serisi telefonlar olma özelliğini taşıyor.

Galaxy A8 ve A8+ modelleri Türkiye’de Ocak 2018’de piyasaya sürülecek.

Galaxy A8 ve Galaxy A8+