Samsung Galaxy Note 7’de neleri beğendik neleri beğenmedik?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 7’nin çıkmasıyla birlikte teknoloji tutkunlarının yeni gözdesi oldu. Peki Samsung’un bu yeni süper telefonunun hangi özelliklerini beğendik hangi özelliklerini beğenmedik?


Beğendiklerimiz

  1. Başarılı ekran

galaxy-note-7-screen

Galaxy S7 ile görüntü kalitesinde çıtayı bir üst adıma taşıyan Samsung bu çizgisini Note 7’de de sürdürmeyi başardı. 2K çözünürlüklü AMOLED ekranı sayesinde görüntü deneyimi çok yüksek.

  1. S Pen ile yeni deneyim

galaxy-note-stylus-1

 

Galaxy Note serisinin olmazsa olmazı S Pen’in yeni versiyonu artan özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni S Pen sayesinde sevdiğiniz videodan GIF’ler oluşturabilir, gösterdiğiniz basınca göre verdiği tepkiler değişebiliyor. Üstelik IP68 sertifikası sayesinde tüm bunları suyun altında bile gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Islanma vakti

note-7-fish-tank

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de karşımıza çıkan IP68 suya dayanıklılık sertifikası  Galaxy Note 7’de de karşımıza çıkıyor. Bu sayede 30 dakikaya kadar suyun altında kullanmak mümkün.

  1. Hafıza canavarı

galaxy-note-7-pen-bottom

Note 7 , 64 GB dahili hafızayla geliyor. Eğer bu hafıza sizin için yeterli gelmezse Samsung microSD kart yuvasını kullanmanız için hazırda bekletiyor. 256 GB’a kadar microSD  desteği olan Note 7 bu sayede hafıza derdini ortadan kaldırıyor.

  1. Galaxy S7’den tanıdık kamera

galaxy-note-7-camera

Galaxy S7’de karşımıza çıkan ve görüntü kalitesi olarak kullanıcılarını çok memnun eden kamera Note 7’de de karşımıza çıkıyor.

Çok hızlı otomatik odaklanan kameranın optik görüntü sabitleyicisi sayesinde tüm koşullar altında en iyi fotoğrafı çekmeniz mümkün.

Beğenmediklerimiz

  1. TouchWiz geri döndü

galaxy-note-7-edge-apps

Samsung’un Android işletim sistemi üzerine geliştirdiği TouchWiz arayüzü Nexus telefonlarda karşımıza çıkan salt Android deneyimini engelliyor.

  1. Sizinle gözgöze gelmekten korkuyor

galaxy-note-7-iris-scanner

Note 7’de güvenlik için sunulan iris taramasını devreye sokmak çok hızlı ve basit. Eğer iris taramasıyla telefonunuzu açmak isterseniz telefonunuzu yüzünüze tutmanız gerekli. Hızlı çalışmasına rağmen parmak iziyle açmak kesinlikle daha hızlı.

  1. Nefesi erken kesiliyor

galaxy-note-7-hand

Galaxy S7 ile benzer işlemci ve RAM kullanmasına rağmen 3500 mAh batarya kullanılmış. Daha küçük ekrana sahip olmasına rağmen Galaxy S7 Edge’de 3600 mAh batarya kullanılmıştı. Umarız Samsung yazılımsal olarak bu durumu yazılımla ortadan kaldırmıştır.