Simon Pegg ve Nick FrostSpaced yıldızları ve sinemanın UFO fanatikleri

Simon Pegg Her ikimiz de teknolojiyi çok severiz.

Teknolojik aletlerin delisiyiz. Stuff’ta yaptıgınız şeyden çok hoşlanıyorum. Teknolojiyi seksi hale getiriyorsunuz.
Nick Frost – Teknolojimin seksi olmasını istedigimi pek sanmıyorum. Belki bazı özel durumlarda… Ama bu konuya hiç girmeyelim.

NF Akıllı telefonlar sette insanı eğlendirmek için birebir. Beklerken yapacak bir sey mutlaka oluyor, çogunlukla oyun oynuyoruz ve fotograflarımıza bakıyoruz. SP Ben de akıllı telefonların bir takım telekomünikasyon sistemleri aracılıgıyla insanlarla konuşabilmenizi sağladıgını duydum. Ama bunu hiç denemedim.

SP İnsanların neden Apple’a bu kadar kızdıgını anlamıyorum. Apple ürünlerini çok seviyorum ve Apple kullanmayan insanların
Apple’a karsı bu inanılmaz nefreti beni sinir ediyor. İnsan hayatında olmayan bir seye neden bu kadar kızsın ki.

NF Bir yandan da tek bir sisteme bağlı olmak da sinir bozucu. Evim Apple ürünleriyle dolu ama bazen çok iyi bir kitabın bana sayfa sayfa satıldığını hissediyorum. Telefonların yıllardır bes megapiksel kameraları varken, iPad 2’de neden iki megapiksel bir kamera var?  iPad 3 için sıraya girerken onların ‘Bilin bakalım ne yeni? Beş megapiksel kamerası var!’ demesini istemiyorum.

SP Bir yandan da ellerinde hazır bulundan teknolojinin sana satmaya çalıstıkları teknolojiden çok daha ilerde oldugunu hissediyorsun.

NF Evet. Muhtemelen ellerinde yedi megapiksel bir kamera var.

Üff. SP Biraz abarttın.

SP iPad 2’yle ilgili en iyi sey FaceTime. Evden uzakta oldugumda ailemle büyük bir ekrandan konusabilmem anlamına geliyor. Ama bunun dışında biraz işgüzarlık oldugunu düsünüyorum çünkü zorunlu smart cover’ıyla birlikte eskisi kadar kalın ve ağır hale geliyor.

NF Paul’ü çekerken çok eglendik.
Bir sahnede Sigourney Weaver’ın kolunu ısırmak zorunda kaldım. Tadı  güzeldi, iyi bir guacamole sosu gibi  veya omlet…

SP Hiçbir zaman uzaylı Paul’ün bizim Jar Jar Binks’imiz olacağı konusunda endişelenmedik. Jar Jar’ın sorunu animasyon degildi,
senaryoydu. Industrial Light and Music stüdyosundaki insanlar bilim kurgu tarihinin en sevilmeyen karakterine bu kadar emek harcadıkları için hayattan nefret ediyor olmalı. Paul’ü Jar Jar’a benzemeyecek şekilde yazdık ve Double Negative stüdyosundaki insanlar harikalar yarattı.

NF Bilgisayar grafiklerinden olusan bir karakteri olan bir film yapmak asap bozucu. Film çıkmadan altı hafta öncesine kadar Paul’ün tam olarak nasıl görüneceğini hala bilmiyorduk. Eğer rezalet görünseydi, o noktada hiçbir şey yapamazdık.

SP İkimiz de 3D’yi çok seviyoruz. Animasyonla birlikte çok güzel oluyor. Steven Spielberg’le birlikte Tenten’i yaptık, daha fazla 3D film yapmak isteriz. Sırf daha fazla para kazanmak için filmi 3D yapmak tabii ki yanlıs, su sıralar 3D’si olan filmlerin, %70-90’ı piyasada olmamalı.

Paul, iki disklik DVD, Blu-ray ve sınırlı üretim Blu-ray olarak 13 Haziran’da piyasaya çıktı.

İlgili Yazılar