Spotify’da hangi Stranger Things karakterine benzediğinizi bulun

Spotify ve Netflix’in, 27 Ekim Cuma günü ikinci sezonunun ilk bölümü yayınlanacak Stranger Things fanlarına bir sürprizi var. Spotify, dizinin fanlarının Spotify’daki müzik tercihlerine ve müzik dinleme alışkanlıklarına dayanarak, en çok hangi dizi karakterine benzediklerini keşfedebilecekleri interaktif bir deneyim sunuyor.

Stranger Things Spotify

Dizi karakterleri için çalma listeleri oluşturmak üzere Spotify ve Netflix dizinin en önemli 13 karakterini simgeleyen müzik profilleri oluşturdu. Spotify herkesin Stranger Things karakterini bulmak için bu profilleri kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıkları ile eşleştiriyor. Ve kullanıcılar kendi Stranger Things karakterleri ile örtüşen çalma listesini yayınladıklarında, ekran birden dönüyor ve kullanıcı kendini The Upside Down’da buluyor.

Eleven, Dustin ya da diğer karakterlerden hangisine daha çok benzediğinizi keşfetmek için spotify-strangerthings.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Karakter eşinizi bulduktan sonra, tüm karakter çalma listelerini Facebook, Twitter ya da Tumblr üzerinden paylaşabilirsiniz.