Turkcell T80’in “çekim” gücü

Turkcell T serisi telefonlarının son üyesi T80 rekabette öne çıkmayı başarıyor mu?

Turkcell T80

Turkcell T80 iki renk seçeneği ile geliyor

Turkcell’in uzun süredir ürettiği T serisi akıllı telefonların son üyesi Turkcell T80 oldu. Serinin diğer telefonlarına göre daha şık bir görüntüye sahip olan telefon bu sefer daha iddialı özelliklere de sahip.

7.7 mm inceliği ve 5.2 inç ekranı sayesinde ele çok iyi oturan T80’in en büyük dezavantajı ekran kasa oranının düşük olması. Full HD çözünürlüğe sahip ekran, rekabet ettiği sınıfın standartlarını karşılıyor.

8 çekirdekli Snapdragon 435 işlemcisi sayesinde ortalama performans sunuyor. Eğer yüksek bir performans beklentiniz yoksa yeterli olacaktır. Grafik performansı da ortalamalar dahilinde.

Android Nougat işletim sistemi telefonun artılarından bir tanesi. Yazılımda ayrıca Turkcell’in dokunuşları da mevcut.

Parmak izi okuyucusu ise bu sınıfta bulabileceğiniz birçok telefondan çok daha iyi.

■ Çift göz…

Turkcell T80

Turkcell T80

Son dönemde moda olan çift arka kamera akımına Turkcell T80 de uymuş. Başarılı kamera özellikleri ise çok dikkat çekici. Fiyatını düşününce alkışı hakediyor.

Stuff Görüşü Rekabet ettiği sınıfın en güçlü oyuncularının başında geliyor.

“Uygun fiyat ile başarılı özellik dengesi çok iyi tutturulmuş”

1000 TL üzeri akıllı telefonların rekabeti kıran kırana geçiyor. Turkcell de T80 modelini bu rekabet için sundu. Fiyatına oranla sunduğu özellikleri genel anlamda çok başarılı. Özellikle arka kamerası üst sınıf telefonları aratmayacak bir performans sergiliyor. Ortalama bir kullanıcının  ihtiyacını fazlasıyla görecektir.

Egemen Özten