Xbox One X dünyayla aynı anda Türkiye’de

Microsoft’un 4K ve HDR destekli konsolu Xbox One X dünyayla aynı anda Türkiye’de oyunseverlerin beğenisine sunuluyor.

Xbox One X dünyayla aynı anda Türkiye’de

Microsoft, Xbox One X ile Türkiye pazarına dünya ile aynı anda getirerek en iyi oyun deneyimini sunmayı amaçlıyor. En son teknoloji ile en güçlü oyunların 4K çözünürlükte buluştuğu konsol ile yazılım geliştiriciler ve oyuncular için en çok tercih edilen oyun platformu olması hedefleniyor. 7 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak olan yeni konsol gelişmiş işlemcisi ile üst düzey grafik, daha yüksek FPS, daha hızlı oyun yükleme süresi ve Dolby Atmos desteği gibi özelliklere sahip. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatı 2699 TL olarak belirlendi.

Xbox One X dünyayla aynı anda Türkiye’de

Microsoft Afrika ve Ortadoğu Xbox Kategori Sorumlusu Mehmet Tur ise konsol hakkında şöyle konuştu:

“Xbox One X’in ilk ve tek önceliği oyun yapımcıları ve oyunculara konsol oyunlarında mümkün olan en yüksek deneyimi yaşatmak. Bu doğrultuda Xbox One X 3 ana öncelik üzerinde geliştirildi: Güç, Uyumluluk ve Dizayn. Xbox One X, 6 Teraflops GPU’su, 12 GB RAM’i ve 326 GB/saniyelik bant genişliği ile şu ana kadar üretilmiş en güçlü oyun konsolu. Yeni konsolumuz, 4K bir televizyona bağlandığında; 8+ milyon piksel, HDR, Dolby Atmos ses ve 4K Blu-Ray özellikleriyle fark yaratıyor. Xbox One X sadece oyun için 4K deneyimi vermekle kalmıyor, video için de tam 4K görüntü sağlıyor.

Uyumluluk Xbox One’ın çıkışından beri konsolun vazgeçilmez ögelerinden biri olmuştur. Bu doğrultuda bütün Xbox One oyun ve aksesuarları Xbox One X ile uyumlu olacağının müjdesini vermek isterim. Gelişmiş grafik gücü ve daha hızlı yükleme zamanı sayesinde bütün oyunlar Xbox One X ile daha iyi görünecek, daha hızlı ve keyifli olacak. Halen satışta olan konsollardan yüzde 40 daha güçlü olan Xbox One X, 7 Kasım’dan itibaren dünya ile aynı anda Türkiye’de 2699 TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak.”