Yeni iPhone modellerinin teknik özellikleri belli oldu

iOS 11’in geliştiricilere açılmasının ardından geliştirici Steve Troughton Smith yeni iPhone modellerinin teknik özellikleri hakkında bilgileri paylaştı.

Smith’in verdiği bilgilere göre iPhone 8 2 GB RAM ile iPhone 8 Plus ve iPhone X 3 GB RAM ile gelecek. Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 7 de 2 GB RAM kullanırken iPhone 7 Plus 3 GB RAM ile geliyordu. RAM cephesinde önemli bir değişim söz konusu değil.

RAM’lerde değişim söz konusu olmasa da işlemci cephesinde önemli değişim söz konusu. Apple’ın yeni A11 işlemcisi 6 çekirdekle geliyor. Bu çekirdeklerin 2’si yüksek performanslıyken 4 tanesi ise yüksek verimli çekirdekten oluşuyor.

Kamera tarafında ise Smith’e göre iPhone X 12 MP’lik arka kamerası 4K / 60fps, 1080p/240fps desteğine sahip olacak. Ön kamera ise 7 MP olacak. 1080p/30fps desteğine sahip ön kamera daha önce iddia edildiği gibi 4K desteğine sahip değil.

Yarın (12 Eylül) Steve Jobs Theater’da gerçekleşecek olab etkinlikte iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’e dair tüm detaylar ortaya çıkacak. Bunun dışında yeni Apple Watch ve 4K destekli Apple TV’nin de tanıtılması bekleniyor.

İlgili Yazılar