Yeni savaşçı robot arkadaşınız MekaMon

İnce bacaklarıyla örümcek tarzında hareket eden bu savaşçı robot  MekaMon, Star Wars’dan beri gördüğümüz en iyi hareketlere sahip

 

MekaMon

● Dört bacak güzelliği

MekaMon’un dört bacağında da üç adet eklem bulunuyor ve robot bu bacakları istediği şekilde döndürebiliyor. Tüm bu özellikleriyle MekaMon, gördüğümüz en hareketli robotlardan biri olarak ön plana çıkıyor. IR sensörleri sayesinde çevresinde olup biteni kaçırmayan robot, çevresindeki objelere göre kendisini ortama adapte edebiliyor.

● Artırılımış gerçeklik de mevcut

Bu kadar çabuk adapte olmasının anahtarı artırılmış gerçeklik. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulama sayesinde Bluetooth aracılığıyla MekaMon’u diğer 3D modellerle kolayca savaşa sokabilirsiniz. İstediğiniz zaman tek oyuncu modu ve arcade modlarını da seçebilirsiniz.

● Detayları kaçırmayın

IR sensörünü kullanan MekaMon bu sayede robot kullanımını çok daha hoş bir hale getiriyor. Durum böyle olunca sanal savaşlarınızda hiçbir detayı kaçırmıyorsunuz.

● Modlar arasında geçiş

MekaMon’un üreticisi olan Reach Robotics, robotun hem fiziksel hem de oyun özelliklerinin kişiselleştirilebildiğini açıkladı. Böylelikle uygulamanın da yardımıyla modlar arasında kolayca geçiş yapabileceksiniz.

Eklemli bacaklar yürüyüş, duruş ve görünüm gibi ayarlamaları yapmanıza yardımcı oluyor ve robota 70’in üzerinde hareket yaptırabiliyorsunuz.

DİĞER EN İYİ ROBOTLAR

● Anki Cozmo

Anki Cozmo

Bu minik masaüstü robot büyük beden kişiliği ile geliyor. Cozmo, farklı karakterle dolu bir oyuncak ve uygulaması sayesinde çocuklara da son derece yardımcı oluyor. Hem de küçük programlama taktikleri veriyor.

180 dolar / anki.com

● Ubtech Stormtrooper

Ubtech Stormtrooper

Star Wars’un efsanevi karakterlerinden olan Stormtrooper’lar birçok markanın yaptığı tasarımlarla sık sık karşımıza çıksa da bu hepsinden daha zeki. Yüz tanıma sistemi bulunan Ubtech Stormtrooper, artırılmış gerçeklik uygulamasından da yararlanarak sesli talimatlarınızı alabiliyor.

300 dolar / ubtrobot.com

● Sphero Ollie

Sphero Ollie

Sert şartlara karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanan ve uygulamayla kontrol edilebilen silindir şeklindeki Ollie, Sphero’nun en zeki ürünlerinden biri. Hem de onu istediğiniz yerde kullanabilirsiniz, her türlü zorlu şarta dayanacaktır.

100 dolar / sphero.com