LG’nin yeni hedefi giriş seviyesi telefonlar I CES 2016

turkcell

Stuff, Turkcell’in katkılarıyla CES 2016‘dan bildiriyor.

Etkinlikten haberlerin tamamını burada bulabilirsiniz.

 

CES 2016’da neredeyse akıllı telefonlar hiç konuşulmadı. Markaların genellikle amiral gemilerini bahar aylarında tanıtırken LG, CES’te giriş seviyesi yeni akıllı telefon serisini tanıttı.

5.3 inç ekrana sahip K10 modeli ve 5 inç ekrana sahip K7 modeliyle daha çok uygun fiyatlı telefon pazarını hedefliyor. Bunu tasarımı ve özellikleriyle de belli ediyor. Cihazda kullanılan plastik kasa uygun fiyatı sağlamak için kullanılmış.

lg-k10

K10 modeli octa-core işlemciye, 2GB RAM’e ve HD ekrana sahipken K7 modelinde ekran çözünürlüğü 854×480’e, işlemci ise quad-core’a düşüyor. Her iki modelin 4G ve 3G opsiyonu bulunuyor. 3G opsiyonuna sahip olan modellerin teknik özellikleri daha düşük olacak. LG’nin farklı ülkelerde farklı farklı konfigrasyonla satışa sunacak olması muhtemel.

lg-k7

Benzer şekilde kamera da 4G ve 3G’den etkşlenen bir diğer nokta. K10 modelinin 4G’li versiyonunda 13 MP arka kamera, 8 MP ön kamera kullanılırken 3G’li modelde arka kamera 8 MP’ye düşüyor.

Henüz fiyat konusunda LG’den bir açıklama gelmemiş olsa da K10 ve K7 modelinin markanın diğer akıllı telefonlarından daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacağı herkesin ortak düşüncesi.

İlgili Yazılar

Ad