12,2 inçlik Galaxy Note Pro geliyor

galaxy note pro

Bir süredir dedikodu değirmenini döndüren 12 inçlik Galaxy Note Pro tablet, en sonunda gerçek oluyor. MovePlayer, Samsung’un 12,2 inçlik tableti, Galaxy Note serisine ekleyeceğini doğruladığını açıkladı.

Galaxy Note 10.1 2014 Edition ile benzer teknik özelliklere sahip olacağı söylenen Note Pro’nun, önümüzdeki ocak ayında düzenlenecek olan CES fuarında tanıtılması ve 2014’ün ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Notebook vari tablet olacak olan Galaxy Note Pro’ya özel klavye ve kılıflar geliştirildiği; bu şekilde, tabletin dev ekranının çok amaçlı kullanım için avantaj haline getirileceği söyleniyor.

Galaxy Note Pro’yu doğrulayan bir diğer gelişme de, Samsung’un hissedarları ile yaptığı 2014 planları toplantısında yaşandı. Samsung’un, bu toplantıda Galaxy Note Pro’yu cam bir kutuda gösterdiği ve fotoğraf çekilmesine izin vermediği belirtiliyor.

Sıra geldi en sevdiğimiz bölüme; teknik özellikler! Dedikodulara göre, Galaxy Note Pro’nun teknik özellikleri şu şekilde sıralanacak; 12,2 inç 2560 x 1600p çözünürlüklü ekran, 3 GB bellek, 9500 mAh pil ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi.

Galaxy Note Pro ile ilgili yeni bilgiler duyar duymaz paylaşayacağız; bir gözün bizde olsun.