Galaxy Note 3 Neo duyuruldu

Altı çekirdekli işlemcili Galaxy Note Neo söylentilerini hatırlıyor musun? Doğru olduğu ortaya çıktı; Samsung Polonya cihazı resmen duyurdu. 

Galaxy Note 3 Neo, büyük ekranı ve Galaxy Note 3’ün S Pen yeteneklerini isteyen ancak, bunlar için çok fazla ödemekten kaçınan kişiler için birebir. Note 3 Neo, Note 3 kadar güçlü, kudretli bir tabletfon değil fakat bu onun iyi bir telefon olmadığı anlamına gelmiyor.

5,5 inçlik Note 3 Neo, 720p (HD) çözünürlük sunuyor; 2 GB bellek, 16 GB artırılabilir dahili depolama alanı, 8 MP kamera, 3100 mAh pil ile donatılmış ve arka bölümü suni deri ile kaplanmış.

Karşılaştırabilmen için, Note 3 1080p (Full HD) çözünürlük sunan 5,7 inçlik ekrana, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciye ve 3 GB belleğe sahip.

Galaxy Note 3 Neo’nun ülkemizde satışa sunulacak olan sürümü (3G), henüz marka ve modeli bilinmeyen dört çekirdekli bir işlemci ile çalışacak. Yurt dışında satılacak olan 4G’li model ise 6 çekirdekli işlemciye sahip olacak: 1,7 GHz saat hızında çalışan iki adet Cortex-A15 ve 1,3GHz saat hızında çalışan dört adet Cortex-A7. Bu çekirdeklerin aynı anda çalışıp çalışmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Galaxy Note 3 Neo’yu cezbedici kılan özelliklerin başında ise S Pen ve Air Command yetenekleri geliyor. Bu sayede, Galaxy Note 3’tekine benzer bir deneyim elde edilebilecek. Note 3 Neo, siyah, yeşil ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Cihazın fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak, 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilecek olan ve yerinden takip edeceğimiz Mobile World Congress etkinliğinde, cihazla ilgili daha fazla bilgiye ulaşacağımızı umuyoruz.