Huawei Mate 9’a Porsche dokunuşu

Porsche Design, Huawei‘nin yeni phableti Mate 9‘un hem performansını hem de fiyatını katlıyor.

hotstuff_huawei_porsche_phone

Huawei Mate 9 ile çok kısa bir süre önce tanıştık ve şimdi onlar çok daha iyi bir versiyonunu mu çıkardı? 

Evet ancak bu Porsche tasarımlı versiyon, özellik ve dış görünüş açısından biraz daha fazlasını isteyenlere bir alternatif sunuyor. Çünkü standart Mate 9’da 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza var. Bir de 5.9 inçlik 1920 x 1080 IPS LCD ekran. Porsche Design versiyonuysa bunu 6 GB RAM, 256 GB dahili hafıza (microSd ile artırılabilir) ve 5.5 inç 2560 x 1440 AMOLED ekran olarak yukarıya taşıyor. Bir de parmak izi okuyucu sensörünü arka kısımdan ön tarafa getiriyor. Bu değişiklikler dışında diğer özellikler aynı kalmış gibi görünüyor: Huawei’nin EMUI 5.0’ı Android Nougat ile birlikte geliyor. Kirin 960 sekiz çekirdekli işlemci ve arkasında 20 MP / 12 MP çift lensli Leica kamera. 8 MP ise ön kamerası var. 4000 mAh batarya, USB-C girişi ve çift SIM kapasitesine de sahip. 

hotstuff_huawei_porsche_phone_detail_1

Sanki Huawei’nin gerçek amiral gemisi gibi duruyor…

Gerçekten de şirketin en üst seviye modellerinden bir tanesi. Hem de Porsche dokunuşla en iyi görünenlerinden… Siyah grafit bitimi ve kıvrımlı cam ekranıyla “Ben Premium’um” diye bağırıyor adeta. 

hotstuff_huawei_porsche_phone_detail_2

Premium diyorsa fiyatını duymaya çekiniyorum…

Haklısın… Huawei Mate 9, 699 Euro civarı bir fiyat etiketine sahipken, Porsche Design versiyonu 1,395 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olacak ve Aralık ayında lansmanını yapacak. 

hotstuff_huawei_porsche_phone_detail_3