İlk inceleme: Huawei Mate 9

Samsung Galaxy Note 7 için yas tutmayı bırakın. Çünkü, 5.9 inçlik ekranı, en son Android Nougat işletim sistemi ve yeni çift kamera teknoöojisiyle Huawei Mate 9 yeni phablet kralı olabilir. 

huawei_mate_9_main

Tasarım

Huawei Mate 9 her açıdan süper büyük. Zaten özellikle dev telefonlar söz konusu olduğunda akla Huawei de geliyor. 5.9 inçlik ekran size ihtiyacınız olan tüm kontrastı sağlıyor. Sahip olduğu 4000 mAh batarya sayesinde tüm gün size eşlik ediyor. Karşılaştıracak olursak, iPhone 7 Plus 2900 mAH bataryaya sahip. Özellikle USB-C teknolojisi sayesinde şarjını 90 dakika içinde yüzde 100’e çıkarabilirsiniz. Bir de dert etmeyin çünkü bu telefonda kulaklık girişi de yer alıyor. Yeri de cihazın alüminyum kasasının en tepesinde. Parmak izi okuyucusu ise arka tarafta yer alıyor. 

huawei_mate_9_rear_3

Kamera

Mate 9 siyah beyaz ve renkli lens çiftine sahip. Pikseller ise daha fazla ışık yakalayabilmek için eskisinden daha büyük. Siyah beyaz sensör 20 MP, renkli lens ise 12 MP. Hem de şimdi optik görüntü sabitleyici yer alıyor. 

huawei_mate_9_camera

Performans

Huawei, yeni Kirin 960 çip ve 4 GB sayesinde bu telefonun paranın satın alabileceği en hızlı telefon olduğunu iddia ediyor. eğer bir sürü uygulama arasında gezmeyi seviyorsanız bu aklınızda bulunsun. En çok etkilendiğimiz özelliklerden biri de 64 GB dahili hafızası. Daha fazla yere ihtiyacınız varsa da microSD girişi size ihtiyacınız olan alanı sağlayacak.

Mate 9 Emotion UI 5.0’ı çalıştıran ilk telefon olacak. Bu Huawei’nin Google’ın Android arayüzüne bir revizesi aslında. Sadece Android 7.0 Nougat temel alınmış hali. 

huawei_mate_9_main_2

STUFF GÖRÜŞÜ: Büyük telefonlar çok fazla rağbet görmese de Mate 9 iddialı geliyor.