iPhone 7 Plus’ı daha etkili kullanmanızı sağlayacak 7 gizli özellik

Apple, iPhone 7 ve 7 Plus’ı tanıttığından bu yana, telefonlar hakkında pek çok inceleme yazısı ve video paylaşıldı. Ancak biz bu kez, iPhone 7 Plus’ı çok daha etkili kullanmanızı sağlayacak 7 gizli özellikle karşınızdayız! Haydi bu tüyolara hep birlikte bakalım!

1- Yazdığınız mesajı hızlıca silin

Diyelim ki uzun bir mesaj yazdınız ama sonrasında fikrinizi değiştirip göndermekten vazgeçtiniz. O zaman tüm harfleri ve kelimeleri tek tek silmek yerine telefonu sallayın ve yazdığınız mesajın hepsini silin.

2- Yeni Ana Ekran Düğmesi’ni kişiselleştirin

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da yeni bir ‘Home’ tuşu yani ana ekran düğmesi var. Aslında bu bir tuş değil. Tıkladığınızda geri bildirim olarak bir titreme alıyorsunuz. Eğer daha yumuşak ya da daha güçlü bir titreme istiyorsanız bunu iPhone 7’nin ayarlarından değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’dan Genel’e tıkladığınızda Ana Ekran Düğmesi seçeneğinden kendinize bir tık seçebilirsiniz.

3- Bildirim geldiğinde flaşınız yansın

Eğer sürekli bildirimlerinizi kaçırıyorsanız o zaman bir adım ileri giderek iPhone 7 Plus’ınızın flaşını da devreye sokabilirsiniz. Bildirim geldiğinde flaşınızı devreye sokmak için iPhone’un Ayarlar menüsünden Genel’e ve Erişilebilirlik’e tıklayın. Burada ‘Uyarılar için LED Flaş’ seçeneğini göreceksiniz. Tıklayarak bu özelliği devreye sokabilirsiniz.

4- Yeni iOS 10 kilitli ekranı

Kilitli ekran artık iPhone 7’de size çok daha yardımcı olmak istiyor. Örneğin bildirimlerinizin detaylarını 3D Touch özelliğiyle görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca ekranı sola kaydırdığınızda hızlıca kamera uygulamasına erişim sağlayabilirsiniz.

Diğer gizli özellikleri aşağıdaki videomuzdan öğrenebilirsiniz:

İlgili Yazılar