CES 2017’de görmek için heyecanlandığımız yeni ürünler

Televizyonlardan akıllı telefonlara, giyilebilir cihazlardan kameralara kadar her tür yeni ürün CES 2017’de bizi bekliyor olacak. Eğer daha fazlasını merak ediyorsanız, bizi en çok heyecanlandıran cihazlara birlikte bakalım.

Akıllı telefon ve tabletler

Apple ürünlerini kendine ait etkinlikle tanıtıyor ancak CES 2017’de pek çok başka akıllı telefon göreceğiz. 

LG’nin K serisi telefonlarını tanıtacağı biliniyor. Bunlar arasında K3, K4, K8 ve K10 var. K10 5.3 inç HD ekranla geliyor. 

Sony’den de yeni Xperia ürünler gelmesi bekleniyor. Dikkat çeken 4K destekli, 5.5 inç Z5 Premium modelinin gelişmiş versiyonu karşımıza çıkabilir. 

Asus da CES’de akıllı telefon tanıtma geleneğine sahip ve 2017’deki etkinlikte de Zenfone 4 iile gelişmelere yakından bakabiliriz.

Tablet dünyasında da Samsung’un Galaxy TabPro S 2 ile karşımıza çıkması bekleniyor. 

Giyilebilir cihazlar

Giyilebilir cihaz dünyası gün geçtikçe büyüyor. Fitbit ve Garmin’in de katılımıyla CES 2017’de büyük gelişmeler bekliyoruz. 

CES 2016’da Fitbit, Misfit, Casio ve hatta HTC ürünlerini ve planlarını açıklamıştı. Bu yüzden de bu yıl, daha önce giyilebilir cihaz üretmemiş firmalardan atılımlar gelebilir.

Televizyon ve ev sineması

Televizyon kategorisinde bu yıl Sony’nin çok konuşulan OLED TV’sini tanıtması bekleniyor. Samsung da yeni bir cihaz tanıyor olacak ve söylentiler cihazın HDR ve quantum dot ekrana sahip olması bekleniyor. Şirket bu teknolojinin OLED’den daha iyi renk kartelasına sahip olduğunu iddia ediyor. 

LG, 4K monitörlerini daha önceden tanıttı ancak bu UP970 Blu-ray cihazın CES’de sahneye çıkması bekleniyor. 

Sanal gerçeklik

CES sanal gerçekliğin en çok konuşulduğu yerlerden biri. Geçen yıl güncellenmiş HTC Vive ile tanıştığımız etkinlikte HTC’nin uzun yıllar konuşulacak yeni bir cihazla geri dönüşünü yapmasını bekliyoruz. 

Microsoft da orada olacak bu yüzden beklentimiz HoloLens’in büyük bir güncelleme yapmış olması yönünde. Öte yandan Project Scorpio’nun da CES 2017’de büyük haberlerle gelmesi bekleniyor. 

Laptoplar ve bilgisayarlar

CES 2016 bize güçlü ve hibrid bilgisayarlar sunmuştu. Bunlar arasında Acer, HP, Lenovo ve Razer vardı. Şimdiyse 2017’de Intel, HyperX, Nvidia ve diğerlerinden cihazlar bekliyoruz.

Hatta şimdiden Dell’in katlanabilir XPS 13 ultrabook’unun tanıtılacağının bilgisi verildi. Ayrıca Dell, Smart Desk konseptini de tanıtmaya hazırlanıyor.

Hi-Fi ve Audio

Bang & Olufsen CES 2017 öncesi bir tanıtım videosu yayınladı. Videoda öne çıkan detaysa bağlantılı alanlar:

Kameralar

Fotoğraf sevenlerin içini rahatlatalım çünkü Nikon, Kodak ve GoPro firmalarının hepsi CES 2017’de yer alıyor olacak. CES 2017 belki bir retro ihtişamı taşımıyor ancak Kodak yeni fotoğrafçılık odaklı akıllı telefonunu tanıtıyor olacak. 

Otomotiv

CES’de her yıl otomobil ve otomobil teknolojileriyle ilgili çok daha fazla yenilik yer alıyor. 2017’de bu açıdan şimdiye kadarki en büyüğü olabilir. 

Otomobil üreticisi Faraday Future’ın yeniliklerini tanıtması bekleniyor. 

Teknoloji tarafında BMW’den HoloActive Touch teknolojisi sanal dokunmatik ekranı tactile geribildirim ile tamamlıyor.

Akıllı ev

Amazon CES’de birçok yeni şey tanıtmayı bekliyor. Philips de yeni akıllı ev ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. 

İlgili Yazılar

Ad