Android’e karşı iOS mücadelesi

iPhone6s-RoseGold-BackFront-HeroFish-PR-PRINT

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı piyasaya sürdüğünde görünümü değişmediği için yoğun eleştiri almıştı. Apple asıl değişimi cihazın içerisinde gerçekleştirdi.

iPhone 6s Plus 5.5 inç ekranı ile karşılaştırmanın en küçük ekrana sahip modeli. Bu küçük ebatlar kullanıcısına daha rahat kullanım sunuyor. 401ppi piksel yoğunluğu multimedya sevenleri hayal kırıklığına uğratacak. Çünkü karşılaştırmadaki diğer phablet modellerinde daha yüksek çözünürlüğü ve daha yüksek piksel yoğunluğunu görüyoruz. Ayrıca artırılabilir hafızaya sahip olmaması ve yüksek hafıza seceneğine sahip modellerinin fiyatının yüksek olması Apple’a puan kaybettiriyor.

Peki Apple’ın öne çıktığı noktalar nerede? iPhone 6s Plus’ta karşımıza çıkan 3D Touch ekran beğenileri topluyor. 3D Touch uyumlu uygulamaların artmasıyla birlikte kullanıcılar bu deneyimi daha yoğun yaşamaya başladı. Daha önce MacBook’ta ve Apple Watch’ta karşımıza çıkan bu özellik aldığı olumlu geri dönüşlerden sonra iPhone modellerinde kullanılmaya başlandı.

Ekrana eklenen bu özellik telefonun ağırlığını önceki modele göre 49 gram artırmış. Ayrıca cihazın kasasında kullanılan 7000 serisi alüminyum sayesinde daha önce karşılaşılan bükülme problemlerinin önüne geçilmiş.

PERFORMANS: Rekabet için yavaş 

6s Plus benzer işlemci kullanan 6s’e göre daha yavaş çalışıyor. Bunun nedeni olarak büyük ekran. Ayrıca kullanılan A9 işlemci genel anlamda yeterli performans sergilese de rakiplerinin gerisinde kalıyor.

EKRAN: Eski moda 

Apple iPhone 6s Plus’ta 1920×1080 çözünürlükte Full HD ekran kullanmayı tercih etmiş. Rakiplerinin QHD çözünürlükte ekran sunduğunu düşünürsek rekabette geri kalıyor.

KAMERA: Etkili değişiklikler 

Apple iPhone 6s’in aksine 6s Plus’ta otomatik görüntü sabitleyici kullanmış Bu sayede hareket halinde daha net fotoğraflar çekmeniz mümkün. Eğer 4K video çekecekseniz ışığa dikkat etmeniz gerekli.

Mobil_Cuzdan_ikon_cnvYapı Kredi Cüzdan uygulamasını ücretsiz indirin, kredi kartı bilgilerinizi ve alışverişlerinizi telefondan takip etmenin kolaylığını yaşayın. 

Detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar